23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Tesla Roadster – do „setki” w mniej niż 1,9 s.

W zeszłym tygodniu Tesla zaprezentowała nowy elektryczny samochód sportowy, który miał rozpędzać się do 100 km/h w niespełna 2 sekundy. Teraz okazuje się, że czas ten może być jeszcze krótszy – wszystko dzięki zastosowaniu technologii ze SpaceX.

Elon Musk Tesla Roadster
Elon Musk zapowiedział na twitterze, że nowa Tesla Roadster w wersji premium będzie potrafiła osiągnąć prędkość stu kilometrów na godzinę jeszcze szybciej niż 1,9 sekundy.

Czytaj także: Kolejna granica pokonana. Bitcoin wart już ponad 8 tysięcy dolarów

Tesla Roadster – efekt współpracy Tesli i SpaceX

Firmy Muska niejednokrotnie współpracowały ze sobą. SpaceX korzystał na produkcyjnym doświadczeniu Tesli, a sam oferował jej nowoczesne rozwiązania i sprzęt. Podobnie będzie w przypadku Tesli Roadster.

Czytaj także: Samochody przyszłości – czym będą jeździć Polacy za 10 lat?

Nowy model będzie rozpędzał się do „setki” niczym rakieta. Wersja podstawowa ma osiągać 160 km/h w 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to aż 400 km/h. Skąd taka prędkość nowej Tesli? Jednym z rozwiązań zastosowanych w aucie ma być Inconel, który zastąpi stal. Inconel to kosmiczny nadstop, który jest przystosowany do ekstremalnie wysokich temperatur. Zazwyczaj wykorzystywany jest w przemyśle kosmicznym – na przykład w silniku SuperDraco od SpaceX.

Tesla Roadster ma zadebiutować w 2020 roku. Do tego czasu poznamy pewnie dużo więcej szczegółów odnośnie konstrukcji i specyfikacji auta. Ceny tego cacka mają zaczynać się od około 200 tysięcy USD. Powyżej mała próbka możliwości nowej Tesli.

/Rafał Tomaszewski