Partner serwisu Visa dla biznesu

Tesla Roadster – do „setki” w mniej niż 1,9 s.

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Tesla
Opublikowano: 20 listopada 2017, 14:43 Aktualizacja: 2 maja 2019, 16:52

W zeszłym tygodniu Tesla zaprezentowała nowy elektryczny samochód sportowy, który miał rozpędzać się do 100 km/h w niespełna 2 sekundy. Teraz okazuje się, że czas ten może być jeszcze krótszy – wszystko dzięki zastosowaniu technologii ze SpaceX.

Elon Musk Tesla Roadster
Elon Musk zapowiedział na twitterze, że nowa Tesla Roadster w wersji premium będzie potrafiła osiągnąć prędkość stu kilometrów na godzinę jeszcze szybciej niż 1,9 sekundy.

Czytaj także: Kolejna granica pokonana. Bitcoin wart już ponad 8 tysięcy dolarów

Tesla Roadster – efekt współpracy Tesli i SpaceX

Firmy Muska niejednokrotnie współpracowały ze sobą. SpaceX korzystał na produkcyjnym doświadczeniu Tesli, a sam oferował jej nowoczesne rozwiązania i sprzęt. Podobnie będzie w przypadku Tesli Roadster.

Czytaj także: Samochody przyszłości – czym będą jeździć Polacy za 10 lat?

Nowy model będzie rozpędzał się do „setki” niczym rakieta. Wersja podstawowa ma osiągać 160 km/h w 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to aż 400 km/h. Skąd taka prędkość nowej Tesli? Jednym z rozwiązań zastosowanych w aucie ma być Inconel, który zastąpi stal. Inconel to kosmiczny nadstop, który jest przystosowany do ekstremalnie wysokich temperatur. Zazwyczaj wykorzystywany jest w przemyśle kosmicznym – na przykład w silniku SuperDraco od SpaceX.

Tesla Roadster ma zadebiutować w 2020 roku. Do tego czasu poznamy pewnie dużo więcej szczegółów odnośnie konstrukcji i specyfikacji auta. Ceny tego cacka mają zaczynać się od około 200 tysięcy USD. Powyżej mała próbka możliwości nowej Tesli.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

tesla-roadster-setki-niz-19-s