Obecnie za 1 BTC trzeba zapłacić 43 tys. USD, czyli ponad 160 tys. PLN. Tesla to firma produkująca elektryczne samochody. Spółka założona przez wizjonera Elona Muska obecnie wyceniana jest na ponad 825 mld USD – więcej niż jakakolwiek firma motoryzacyjna na świecie.

Tesla ogłosiła, że zainwestowała 1,5 mld USD w bitcoina. Spółka już wcześniejszej informowała, że zamierza część zapasów gotówki przeznaczyć na zakup cyfrowych aktywów. Pomimo tego, informacja o zakupie bitcoinów za tak pokaźną sumę, jak również fakt, że na ten krok decyduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, poskutkowało silnym wzrostem kursu bitcoina, który tuż po godzinie 13-tej wystrzelił w górę o ponad 13%.

Tesla sprzeda auto za bitcoina

Sam fakt zakupu pokaźnej liczby bitcoinów jest mniej istotny od wiadomości, że tesla prawdopodobnie będzie również w bitcoinach przyjmować płatności za wyprodukowane przez siebie samochody. To ważna deklaracja, która – co niewykluczone – sprawi, że śladem Tesli podążą inne firmy. Przypomnijmy, że ostatni mega wzrost kursu BTC w dużej mierze wynikał z faktu, że PayPal udostępnił BTC jako jedną z metod płatności.

Eksperci rynku krypto nadesłali na naszą skrzynkę redakcyjną kilka komentarzy analitycznych. Z każdego wynika, że kurs BTC osiągnie wartość 50 tys. USD w tym lub kolejnych nadchodzących tygodniach. My naturalnie zalecamy powściągliwość, bowiem od inwestycji w BTC do zakupu Tesli za zainwestowane w BTC oszczędności życia, to mimo wszystko dwie różne sprawy. W tym miejscu warto przypomnieć publikację KNF w temacie inwestycji w kryptoaktywa.

/LP/Fintek.pl