W lipcu 2020 r. otwarty został Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok w USA. Teraz taka sama placówka powstanie także w Europie

Ośrodek TikToka również w Europie

Zaproszeni eksperci, naukowcy i decydenci będą mogli dowiedzieć się, jak technologia pomaga zapewnić bezpieczeństwo społeczności TikToka oraz jak jest ona wykorzystywana w procesie moderacji treści, aby zlokalizować potencjalne naruszenia zasad. Podczas wirtualnej wizyty goście poznają także zasady działania przeszkolonych zespołów ds. weryfikacji treści, które podejmują decyzje w zakresie publikowanych informacji w oparciu o Zasady Społeczności TikToka.

Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności poza moderowaniem treści będzie oferować także szczegółowy dostęp do technologii rekomendacji na platformie oraz przybliży działania mające na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych. 

Pierwszy Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok został uruchomiony w USA w lipcu 2020 roku. Do tej pory ponad 70 ekspertów oraz decydentów wzięło udział w wirtualnych odwiedzinach centrum w Stanach Zjednoczonych, co pozwoliło przybliżyć wysiłki TikToka na rzecz bezpieczeństwa i ochrony.

– Mając ponad 100 milionów użytkowników TikToka w całej Europie, jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zdobycie zaufania społeczności oraz szerszej opinii publicznej. Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności Tik Tok to kolejny krok na naszej drodze do lepszego zrozumienia zespołów, procesów i technologii, które pomagają nam kształtować TikTok jako miejsce radości, kreatywności oraz zabawy– powiedział Cormac Keenan, Head Trust and Safety, TikTok.

Ze względu na ograniczenia COVID-19 Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności obecnie działa wirtualnie, ale w 2022 roku planowane jest otwarcie jego siedziby w Irlandii.

TikTok posiada globalne biura w Polsce, Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.