Połowa samorządów uwzględnionych w projekcie pilotażowym korzysta ze Zintegrowanego Systemu Informatycznego OTAGO firmy Asseco. Jest to rozwiązanie klasy ERP wspierające zarządzanie różnymi obszarami działalności jednostek samorządu terytorialnego, od budżetu, przez podatki i opłaty, po sprawy obywatelskie czy sferę społeczną – czytamy w komunikacie.

BLIKIEM zapłacisz za podatek od nieruchomości w mObywatelu

Dzięki integracji Systemu OTAGO z Platformą ePłatności, mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą korzystać z bezprowizyjnych płatności BLIK za podatek od nieruchomości z poziomu aplikacji mObywatel.

Wprowadzenie nowego rozwiązania w aplikacji mObywatel nie tylko upraszcza proces dokonywania płatności, ale także przyspiesza i automatyzuje ich księgowanie w systemach samorządów. Co więcej, mieszkańcy korzystający z tej metody nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z realizacją płatności.

Od połowy lipca na rynku dostępna jest nowa aplikacja mObywatel 2.0. W aplikacji pojawił się przede wszystkim mDowód, czyli cyfrowy dokument tożsamości. Co ważne jest to jednak osobny dokument, z nowym numerem seryjnym, datą wydania i ważności, który funkcjonuje niezależnie od plastikowego dowodu osobistego.

Od 7 sierpnia w aplikacji mObywatel można także pobrać tymczasowe prawo jazdy. Jest ono dostępne  po zdanym egzaminie na prawo jazdy. Warunkiem jest wprowadzenie przez egzaminatora pozytywnego wyniku egzaminu.