Partner serwisu Visa dla biznesu

Traficar ma ponad 200 tys. użytkowników. Firma chwali się wynikami

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 22 marca 2019, 10:57 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 15:12

Traficar posiada już ponad 200 tys. zarejestrowanych użytkowników, a w 2018 roku rekordzista wykonał 1249 przejazdów. W sumie flota firmy liczy ponad 1,7 tys. samochodów w 9 lokalizacjach. Co ciekawe aż 80% klientów wypożyczających auta na minuty Traficara to mężczyźni.

Traficar ma ponad 200 tys. użytkowników. Firma chwali się wynikami

Firma podzieliła się powyższymi danymi przy okazji podsumowania 2018 roku. Cały rynek carsharingu w Polsce rośnie jak na drożdżach, a Traficar to największy dostawca oferujący wynajem aut na minuty nad Wisłą. Firma przywołuje wyniki sondaży ARC Rynek i Opinia, według którego 34% Polaków mieszkających w dużych miastach wie na czym polega usługa carsharingu. I trudno się dziwić, szczególnie, że na minuty można wypożyczać już nie tylko samochody, czy rowery, ale także hulajnogi elektryczne.

Na cenę za przejazd Traficarem wpływają trzy czynniki – czas jazdy, liczba przejechanych kilometrów i ewentualny postój. Opłata za minutę jazdy Traficarem wynosi 50 groszy, jeden kilometr kosztuje 85 groszy, a jedna minuta postoju to wydatek rzędu 10 groszy.

Traficar i carsharing w liczbach

We flocie Traficara dominują pojazdy Renault Clio, których jest aż 1,5 tys. Na drugim miejscu znajduje się model Renault Kangoo (104 egzemplarze), a tuż za nim Opel Corsa (100 egzemplarzy). Firma dysponuje także jednym samochodem elektrycznym –  Renault Kangoo Van Zee. Auta Traficara znajdziemy w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy i w Aglomeracji Śląskiej.

Rok 2018 był dopiero drugim rokiem działalności Traficara w Polsce. Firma jest częścią grupy Express Car Rental, czyli jednej z największych firm świadczących usługę wynajmu samochodów w Polsce. Na początku 2018 r. Traficar udostępniał 1100 aut, a w styczniu 2019 osiągnął liczbę 1705 pojazdów we flocie. Zwiększyła się również liczba lokalizacji, w których działa usługa. Auta Traficar i TrafiCargo pojawiły się na Śląsku, a TrafiCargo w Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy. Nowe kooperacje m.in. z sieciami sklepów IKEA, M1, Castorama i Leroy Merlin zaowocowały nowymi miejscami wypożyczenia i zwrotu aut na minuty w całej Polsce.

Najliczniejsza grupa wiekowa klientów Traficara to osoby w wieku 25-34 lata, chociaż najstarszy użytkownik miał lat 91. Najdłuższy przejazd Traficarem wykonała kobieta, która pokonała trasę o długości 951 kilometrów. Z kolei osoba z największą liczbą wypożyczeń wykonała aż 1249 przejazdów. 80% klientów firmy to mężczyźni.

Przy okazji przypominamy o rozmowie z Konradem Karpińskim, Dyrektorem Operacyjnym Traficar, którą przeprowadziliśmy pod koniec zeszłego roku. W wywiadzie można znaleźć kolejne ciekawe informacje o początkach firmy, o tym kto płaci za parking i za tankowanie, czy odnośnie planów na przyszłość.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

traficar-wyniki-liczba-klientow-carsharing