Partner serwisu Visa dla biznesu

TransferGo debiutuje na platformie crowdfundingowej Seedrs

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Crowdfunding
Opublikowano: 23 października 2018, 10:03 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 21:00

Litewski fintech TransferGo, oferujący przekazy pieniężne online, wchodzi do grona beneficjentów międzynarodowej technologicznej platformy crowdfundingowej Seedrs. Od 24 października 2018 będą mogli go wspierać inwestorzy z całego świata.

Pierwszy milion fintechu TransferGo

Crowdfunding, czyli coraz bardziej popularny sposób zbierania pieniędzy w Internecie, dotyczący akcji charytatywnych czy wsparcia małych projektów biznesowych, okazuje się również świetnym sposobem zdobywania finansowania dla fintechów. Na platformie crowdfundingowej Seedrs są już firmy o całkiem pokaźnych osiągnięciach, jak Revolut czy Bolt Mobility, a do tego prestiżowego grona właśnie dołączył TransferGo, jeden z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie.

Wzorowy rozwój

Celem TransferGo, który działa od sześciu lat w sektorze transgranicznych przekazów pieniężnych, obsługując ponad 700 tys. klientów w 47 krajach, jest dalsza ekspansja na świat i zagospodarowanie tej niższy na rynku, z której korzysta obecnie 6% odbiorców. W tym przedsięwzięciu mają pomóc fundusze zdobyte za pomocą nowego partnera biznesowego, czyli platformy Seedrs.

– TransferGo widzi Seedrs jako właściwego partnera do kampanii crowdfundingowej ze względu na świetną technologię i zespół z imponującymi doświadczeniami w naprawdę dużych kampaniach – powiedział Daumantas Dvilinskas, założyciel i CEO TransferGo. Dodał, że pozyskane fundusze zostaną wykorzystane na poszerzenie ekspansji międzynarodowej firmy, ale przede wszystkim na dalsze innowacje produktowe.

W ciągu ostatnich pięciu lat konsumencki Fintech TransferGo osiągnął wzrost na poziomie 71% rok do roku. Ostatnio rozwój spółki wsparła nowa fala inwestorów kwotą 10 mln dolarów. Obecnie, dzięki Seedrs, będzie mógł zrobić to każdy. Wcześniej w tym roku firma podpisała umowę o współpracy z Ripple – systemem rozliczeń w czasie rzeczywistym, umożliwiającym płatności transgraniczne między Indiami a Europą, a także przeszła na model freemium.

Firma zadebiutuje na portalu Seedrs już 24 października.

TransferGo: podstawowe fakty i liczby

  • Działa w 47 krajach, w tym w Polsce
  • Obsługuje 700 000 klientów
  • Każdego miesiąca przybywa 30 000 nowych klientów
  • Suma zrealizowanych przekazów przekroczyła już 1 mld dolarów
  • W pięciu biurach (w Wilnie, Londynie, Stambule, Warszawie i Berlinie) pracuje ponad 100 specjalistów
  • Zajmuje miejsce w pierwszej setce na liście New Europe 2017 „Financial Times”
  • Nominacja do tytułu najszybciej rozwijającego się startupu 2018 roku portalu „TechCrunch”

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transfergo-debiutuje-na-platformie-crowdfundingowej-seedrs