21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

TransferGo debiutuje na platformie crowdfundingowej Seedrs

TransferGo chwali się wynikami za 2018 rok

Litewski fintech TransferGo, oferujący przekazy pieniężne online, wchodzi do grona beneficjentów międzynarodowej technologicznej platformy crowdfundingowej Seedrs. Od 24 października 2018 będą mogli go wspierać inwestorzy z całego świata.

Crowdfunding, czyli coraz bardziej popularny sposób zbierania pieniędzy w Internecie, dotyczący akcji charytatywnych czy wsparcia małych projektów biznesowych, okazuje się również świetnym sposobem zdobywania finansowania dla fintechów. Na platformie crowdfundingowej Seedrs są już firmy o całkiem pokaźnych osiągnięciach, jak Revolut czy Bolt Mobility, a do tego prestiżowego grona właśnie dołączył TransferGo, jeden z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie.

Wzorowy rozwój

Celem TransferGo, który działa od sześciu lat w sektorze transgranicznych przekazów pieniężnych, obsługując ponad 700 tys. klientów w 47 krajach, jest dalsza ekspansja na świat i zagospodarowanie tej niższy na rynku, z której korzysta obecnie 6% odbiorców. W tym przedsięwzięciu mają pomóc fundusze zdobyte za pomocą nowego partnera biznesowego, czyli platformy Seedrs.

– TransferGo widzi Seedrs jako właściwego partnera do kampanii crowdfundingowej ze względu na świetną technologię i zespół z imponującymi doświadczeniami w naprawdę dużych kampaniach – powiedział Daumantas Dvilinskas, założyciel i CEO TransferGo. Dodał, że pozyskane fundusze zostaną wykorzystane na poszerzenie ekspansji międzynarodowej firmy, ale przede wszystkim na dalsze innowacje produktowe.

W ciągu ostatnich pięciu lat konsumencki Fintech TransferGo osiągnął wzrost na poziomie 71% rok do roku. Ostatnio rozwój spółki wsparła nowa fala inwestorów kwotą 10 mln dolarów. Obecnie, dzięki Seedrs, będzie mógł zrobić to każdy. Wcześniej w tym roku firma podpisała umowę o współpracy z Ripple – systemem rozliczeń w czasie rzeczywistym, umożliwiającym płatności transgraniczne między Indiami a Europą, a także przeszła na model freemium.

Firma zadebiutuje na portalu Seedrs już 24 października.

TransferGo: podstawowe fakty i liczby

  • Działa w 47 krajach, w tym w Polsce
  • Obsługuje 700 000 klientów
  • Każdego miesiąca przybywa 30 000 nowych klientów
  • Suma zrealizowanych przekazów przekroczyła już 1 mld dolarów
  • W pięciu biurach (w Wilnie, Londynie, Stambule, Warszawie i Berlinie) pracuje ponad 100 specjalistów
  • Zajmuje miejsce w pierwszej setce na liście New Europe 2017 „Financial Times”
  • Nominacja do tytułu najszybciej rozwijającego się startupu 2018 roku portalu „TechCrunch”