Partner serwisu Visa dla biznesu

TransferWise nawiązał współpracę z Alipay

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 18 marca 2020, 21:14 Aktualizacja: 19 marca 2020, 10:18

TransferWise to fintech z siedzibą w Londynie wyceniany na 3,5 mld dolarów, który świadczy usługę międzynarodowych transferów pieniężnych. Firma właśnie nawiązała współpracę z chińskim gigantem Alipay.

TransferWiseB2

Dzięki partnerstwu z chińskim gigantem ponad 7 mln użytkowników TransferWise będzie mogła przesyłać pieniądze do użytkowników Alipay. TransferWise to jeden z nielicznych fintechów, który zarabia.

Teoretycznie fintech zyskał dostęp do 1,2 mld osób. Do wykonania natychmiastowego przelewu użytkownik TransferWise będzie potrzebować jedynie nazwy odbiorcy i jego identyfikatora Alipay.

Szybki przelew do Chin z TransferWise

Techcrunch podaje, że tego rodzaju partnerstwa to sprytny sposób na zwiększenie bazy użytkowników oraz wolumenu transakcji. Wg Transferwise w najbliższych latach Chiny będą jednym z największych krajów otrzymujących przekazy pieniężne – chińscy emigranci zarobkowi przeleją do swoich rodzin w Państwie Środka ponad 50 mld funtów.

To drugie znaczące partnerstwo TransferWise. W listopadzie fintech nawiązał współpracę z GoCardless, czyli z fintechem specjalizującym się w realizacji poleceń zapłaty.

Przypominamy, że TransferWise jest dostępny także dla Polaków.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transferwise-nawiazal-wspolprace-z-alipay