Partner serwisu Visa dla biznesu

Trzech polskich sportowców dołącza do Teamu Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020

Fintek
Fintek
#Visa
Opublikowano: 3 marca 2020, 16:38 Aktualizacja: 3 marca 2020, 16:38

Visa ogłosiła dziś, że do Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020, dołączają polscy sportowcy. Amelia Brodka (jazda na deskorolce), Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa) zostali ambasadorami Team Visa Tokyo 2020 razem z pozostałymi 75 olimpijczykami i paraolimpijczykami z 46 państw.

Trzech polskich sportowców dołącza do Teamu Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020

Visa jest Globalnym Partnerem Technologii Płatniczych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Program Igrzysk w Tokio w 2020 r. został poszerzony o pięć nowych dyscyplin – wspinaczkę sportową, karate, jazdę na deskorolce, baseball i surfing. W gronie sportowców Team Visa są Polacy, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy: Amelia Brodka (jazda na deskorolce) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa). Polskich paraolimpijczyków w Team Visa będzie reprezentować Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo).

Trzech polskich sportowców dołącza do Team Visa

Amelia Brodka jest dwukrotną mistrzynią Europy w jeździe na deskorolce i nadzieją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. W 2012 r. Amelia została współzałożycielką Exposure, organizacji non-profit podejmującej działania na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt poprzez organizację wydarzeń deskorolkowych oraz zbiórek pieniężnych dla ofiar przemocy domowej.

Katarzyna Kozikowska jest aktualną mistrzynią Europy w parakajakarstwie. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niej nowotwór w prawym kolanie, co w konsekwencji doprowadziło do amputowania nogi. Po rehabilitacji zaczęła zawodowo uprawiać pływanie i zdobyła kilka medali na Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach parakajakarskich bierze udział od 2017 r. Marcin Dzieński jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy oraz zdobywcą Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. W 2016 roku został pierwszym polskim wspinaczem, który zdobył tytuł mistrza świata.

Od momentu założenia w 2000 r. do Team Visa dołączyło niemal 500 sportowców. Celem programu jest zapewnienie sportowcom narzędzi, zasobów i wsparcia, które pomogą im realizować ich życiowe marzenia, zarówno w świecie sportowej rywalizacji jak i poza nim, niezależnie od miejsca urodzenia czy sytuacji życiowej. Visa oferuje sportowcom wsparcie finansowe i szkolenia w zakresie wiedzy finansowej. Sportowcy są wybierani nie tylko na podstawie wybitnych wyników i osiągnięć sportowych, ale także charakteru i osobistych doświadczeń.

Oprócz współpracy z wybranymi sportowcami, Visa wspiera też program Japońskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który umożliwia posiadaczom kart Visa w Japonii wspieranie finansowe sportowców. Równowartość kwoty przekazanej przez nich w okresie od 25 sierpnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., za pośrednictwem strony programu na oficjalnej stronie internetowej JPC, zostanie następnie wpłacona przez Visa i przeznaczona na rzecz paraolimpijczyków.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

trzech-polskich-sportowcow-dolacza-do-teamu-visa-na-igrzyska-olimpijskie-i-paraolimpijskie-tokyo-2020