Kasa Wraca to program, w którym klienci posiadający ubezpieczenie komunikacyjne w LINK4 mogą generować premie za bezpieczną jazdę. Analiza stylu prowadzenia pojazdu obejmuje przejechany dystans, płynność jazdy i teren, po którym się porusza. Od początku trwania promocji, czyli od kwietnia 2017 roku, udział w niej wzięło blisko 58 tys. klientów LINK4, którzy pokonali łącznie ponad 146 mln kilometrów. 

Spory sukces insurtechowego programu LINK4 Kasa Wraca

– Ten program dowodzi, że klienci na rynku ubezpieczeniowym chętnie adaptują nowe technologie, ale nie na masową skalę. Znaleźliśmy grupę ponad 50 tys. osób, która jest lojalna i zaangażowana, i w której nowa technologia w wydaniu LINK4 wywołuje emocje – wyjaśnia Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4 i ekspertka od zaawansowanej analityki.

By aktywnie uczestniczyć w programie, wystarczy przejechać samochodem z włączoną nawigacją NaviExpert i modułem LINK4 Kasa Wraca minimum 200 km w miesiącu, uruchamiając w tym czasie aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 kilometrów. Sumaryczna ocena po każdym miesięcznym okresie pozwala zaklasyfikować kierowcę do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Ich sumę po roku ubezpieczeni w LINK4 mogą zamienić na zwrot części składki ubezpieczeniowej nawet do 30 proc. 

Dotychczasowy rekordzista otrzymał premię w wysokości 1,2 tys. zł. Każdy uczestnik sam decyduje, czy wygenerowaną premię na koniec trwania umowy chce przeznaczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia przy odnowieniu polisy, czy preferuje przelew środków na konto. Każdy, kto zdecyduje się na udział w insurtechowym programie LINK4 Kasa Wraca, otrzymuje także na czas trwania ochrony ubezpieczeniowej dostęp do nawigacji NaxiExpert, dostarczanej przez technologicznego partnera programu, firmę Telematics Technologies.