Płatności służące do zapłacenia rachunku Twisto są już dostępne dla klientów. Jest to rozwiązanie, które fintech wprowadził dzięki współpracy z litewską firmą kevin.

Nowość dla klientów Twisto. Bezpośrednie płatności bankowe

Klienci mogą korzystać z usługi kevin., aby dokonywać płatności na rzecz Twisto bezpośrednio ze swoich kont bankowych, poza systemami kartowymi, dzięki rozwiązaniu, które Twisto nazywa szybkim przelewem bankowym.

– Kevin dostarcza nam rozwiązanie, które pozwala klientom zainicjować płatność przelewem bankowym bezpośrednio z aplikacji Twisto. Tak więc, gdy klienci chcą zapłacić za swoje zamówienia Twisto, wybierają opcję szybkiego przelewu bankowego, potwierdzają ją w swojej aplikacji bankowej, a pieniądze są natychmiast przesyłane – mówi Pavel Prucek z zespołu produktowego Twisto.

Twisto ogłasza wdrożenie nowej formy płatności w Czechach i Polsce. Dzięki wysokiej penetracji otwartej bankowości na obu rynkach, zdecydowana większość klientów może korzystać z tej metody. Ta forma płatności między innymi   zmniejsza koszty związane z płatnościami kartą – czytamy w komunikacie.

Twisto podaje w komunikacie, że po uruchomieniu nowej usługi skorzystało z niej już tysiące klientów w Czechach i w Polsce.

Pod koniec zeszłego roku, po 10 latach funkcjonowania na polskim i czeskim rynku, Twisto zaprezentowało nowy zarząd – po zmianie właściciela (spółkę kupił turecki Param). W kolejnych latach fintech skupi się m.in. na wprowadzaniu nowych produktów finansowych czy ekspansji na kolejne europejskie rynki.