Zmienia się również zespół zarządzający fintechem. Na czele Twisto stoją teraz Nemika Menevse (odpowiada za rozwój biznesu na polskim i czeskim rynku), Omer Karacoban (odpowiada za zarządzanie środkami finansowymi) oraz Brett Belcher (odpowiada za zarządzanie ryzykiem).

Nowy zarząd fintechu Twisto

Turecki fintech Param kupił 100% udziałów Twisto od dotychczasowego właściciela – australijskiej firmy Zip w sierpniu bieżącego roku. Transakcja została zatwierdzona przez Narodowy Bank Czeski. Param to jeden z największych fintechów w Turcji. Z jego usług korzystają między innymi IKEA, Deichmann, Carrefour i Burger King.

Nemika Menevse jest związana z bankowością od 1998 roku i pracowała dla kilku banków, w tym QNB, ABN Amro, ING Bank i Akbank w Turcji oraz Param w Wielkiej Brytanii. W Param pracuje od ponad pięciu lat i jest odpowiedzialna za operacje w Wielkiej Brytanii i Europie.

Omer Karacoban, nowy członek zarządu, pracował dla PwC do 2011 roku, a następnie dołączył do CEECAT Capital, jednego z kluczowych inwestorów Param.

Brett Belcher dołącza do Twisto jako trzeci członek zarządu odpowiedzialny za obszar ryzyka i prawny, zarządzający ryzykiem związanym ze świadczeniem usług płatniczych. Wcześniej kierował działami zarządzania ryzykiem korporacyjnym i konsumenckim w największych grupach bankowych w Europie Środkowo-Wschodniej, takich jak Raiffeisenbank, GE Capital i Citigroup.

Wcześniej pisaliśmy o odejściu z Twisto Adama Miziołka, który pełnił rolę country managera spółki w Polsce. Dołączył on do fintechu Verestro.