Partner serwisu Visa dla biznesu

W tym niemieckim banku już nie otworzysz konta

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 18 sierpnia 2017, 13:49 Aktualizacja: 18 sierpnia 2017, 14:48

Volkswagen Bank Polska S.A. przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH i zmiany formy prawnej. Przekształcenie to wiąże się ze zmianą profilu działalności na polskim rynku w zakresie usług depozytowych.

W tym niemieckim banku już nie otworzysz konta.

W związku z planowanymi zmianami dalsza działalność banku w Polsce skoncentrowana będzie wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców.

Czytaj także: Polacy ponownie liderem w blokowaniu reklam

Volkswagen Bank tylko dla przedsiębiorców

Oferta produktów dla firm będzie rozbudowywana o nowe pozycje i usługi. W ramach wsparcia dla biznesu VW Bank, w tym roku:

  • wprowadził Lokatę Max Biznes – obecnie oprocentowanie na poziomie 2,00%
  • zrezygnował z opłaty za wydanie podstawowej karty do Plus Konta Biznes
  • zmniejszył opłatę za wypłaty z bankomatów – z 5 zł na 0 zł dla wypłat powyżej 200 zł i 1,5 zł dla wypłat poniżej 200 zł
  • wprowadzi mobilną wersję bankowości internetowej.

Jednocześnie w toku przekształceń bank wycofa z oferty rachunki dla klientów indywidualnych i zaprzestanie świadczenia usług depozytowych dla tego segmentu.

– Aby zapewnić klientom indywidualnym bezpieczeństwo i swobodny dostęp do środków, przygotowaliśmy we współpracy z Euro Bankiem S.A. dedykowaną ofertę otwarcia konta w banku partnerskim – mówi Adam Hagemajer, Dyrektor Departamentu Obsługi Klientów i Finansowania Umów w Volkswagen Bank Polska S.A.

– Skorzystanie z oferty jest bardzo proste – nie wymaga zbędnych formalności ani wizyty w placówce. Wystarczy zalogować się do serwisu bankowości internetowej VW Bank i w kilku krokach otworzyć rachunek w Euro Banku S.A., a następnie przenieść środki finansowe na nowe konto – dodaje Adam Hagemajer.

Klienci korzystający ze specjalnej oferty otrzymają atrakcyjne warunki finansowe – 0 zł za prowadzenie konta oraz zwrot opłaty za posiadanie karty płatniczej w pierwszym roku. Do ich dyspozycji będzie także specjalna oferta oszczędnościowa, w tym możliwość założenia promocyjnej lokaty 3-miesięcznej z oprocentowaniem 2,50% do kwoty 50 tys. zł.

Euro Bank wybrany został ze względu na potwierdzoną w rankingach, wysoką jakość obsługi oraz ofertę kont i lokat wielokrotnie docenianych przez ekspertów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

tym-niemieckim-banku-juz-otworzysz-konta