Kierowca Ubera przyjedzie po paczkę w ciągu kilku minut i dostarczy ją pod wskazany adres. Trasę paczki będzie można śledzić w aplikacji. Aby zamówić usługę, wystarczy przygotować paczkę, dotknąć odpowiedniej ikony w aplikacji Uber, wprowadzić szczegóły zamówienia i przekazać paczkę kierowcy.

Co można wysłać za pomocą Uber Connect?

Wartość paczki nadawanej za pomocą usługi Uber Connect nie może przekroczyć 500 zł, a jej waga 15 kg. Rozmiar i gabaryty paczki powinny pozwolić na umieszczenie jej w bagażniku samochodu.

Nie można przewozić nielegalnych przedmiotów, broni, alkoholu, żywności i napojów, leków, witamin i suplementów, narkotyków, wyrobów tytoniowych, pieniędzy, kart podarunkowych, losów na loterię i papierów wartościowych.

Uber nie przewiezie też niebezpiecznych przedmiotów, takich jak na przykład materiały wybuchowe lub odpady medyczne. Nie przewiezie też kruchych przedmiotów. Zabronione jest również przewożenie skradzionych towarów.

Jeśli odbiorca nie może odebrać paczki, kierowca może kontaktować się z nadawcą w celu rozwiązania problemu. Uber nie zapewnia ochrony ubezpieczeniowej na wypadek utraty, uszkodzenia lub kradzieży paczki – czytamy w komunikacie.