Partner serwisu Visa dla biznesu

Uber w Meksyku założy kierowcom rachunki bankowe

Fintek
Fintek
#Uber
Opublikowano: 4 lipca 2019, 12:17 Aktualizacja: 4 lipca 2019, 12:18

Jeśli ktoś ma wątpliwości, że Uber to fintech, to teraz zostaną one rozwiane. Firma poinformowała, że będzie otwierać rachunki bankowe kierowcom, którzy takowych nie posiadają. Na razie tylko w Meksyku. Wszystko za sprawą współpracy z BBVA na tamtejszym rynku.

Inkluzja finansowwa to poważny problem. Dostęp do usług bankowych, który wydaje nam się oczywisty, wcale juz taki nie jest w innych rejonach świata. Szacuje się, że nawet 2 mld ludzi na świecie nie ma dostępu do bankowości.

Uber wykorzysta potencjał otwartej bankowości (open banking) do wsparcia swoich nieubankowionych kierowców w Meksyku – poinformował serwis Finextra.

Kierowcy za sprawą odpowiedniej wtyczki w aplikacji będą mogli otworzyć cyfrowy rachunek w BBVA. Dzięki temu otrzymają dostęp do kredytu i innych usług finansowych, ale także do zniżek na paliwo. I właśnie możliwość tańszego zakupu paliwa ma zachęcić do korzystania z usługi.

Carlos Lopez-Moctezuma z BBVA powiedział, że to pierwszy przypadek gdy jego bank zaoferuje „żywą” usługę finansową w ramach aplikacji podmiotu trzeciego – w tym wypadku Ubera.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uber-w-meksyku-zalozy-kierowcom-rachunki-bankowe