UberEats to bezpośrednia konkurencja dla takich serwisów jak Pyszne.pl, czy PizzaPortal. Na razie jednak nie zdobyli serc Warszawiaków z kilku powodów – ograniczonego zasięgu usługi i wysokiej ceny dostawy. Informacje o debiucie UberEats w Krakowie podaje Business Insider.

Czytaj także: Polskie IKO najlepszą bankową aplikacją mobilną na świecie

UberEats dostępny dla mieszkańców Krakowa

Pewną przewagą UberEats nad Pyszne.pl jest szybszy czas dostawy. Uber chwali się, że jedzenie można otrzymać w niecałe 30 minut. W praktyce jednak różnie z tym bywa. Zamawiając posiłek przez apkę rodem z San Francisco nie ma też żadnej minimalnej kwoty dostawy i tylko dzięki niej możemy zamówić do domu lub biura jedzenie z McDonald’s.

Problemem są jednak wysokie koszty dostawy. Za dowóz zamówienia musimy zapłacić aż 7,99 zł (bez względu na wartość zamówienia). Ponadto zasięg usługi jest ograniczony jedynie do centralnych dzielnic miasta. Zamówienia można składać w godzinach 11-23.

Czytaj także: Aplikacja JustDrive – kto i dlaczego zerwał umowę?

Oczywiście są i plusy korzystania z UberEats – po pierwsze można zamówić jedzenie z restauracji, które nie oferują opcji dostawy (nawet przez Pyszne.pl). Po drugie jest możliwość śledzenia swojego zamówienia i wystawienia opinii kierowcy. No i nie zapominajmy o rozwożących jedzenie – oni też są klientami. Jest to świetna okazja żeby sobie dorobić. Nie trzeba nawet mieć prawo jazdy – jedzenie można dostarczać również na rowerze.