– Nasi klienci już od dłuższego czasu mają możliwość chociażby zakładania konta w aplikacji na selfie czy zakupu biletów komunikacji miejskiej i parkingowych. Od teraz szybko i bez wychodzenia z domu kupią również polisę komunikacyjną. Docelowo nowa funkcjonalność ma zostać udostępniona również w bankowości mobilnej, a oferta ubezpieczeń będzie systematycznie rozwijana – mówi Łukasz Stanny, Dyrektor Działu Bancassurance w Alior Banku.

Jak kupić polisę LINK4 w Alior Banku?

Polisy komunikacyjne to kolejne produkty, które można nabyć zdalnie dzięki bankowości internetowej Alior Banku. Aby poznać ofertę ubezpieczyciela trzeba zalogować się do Alior Online, wybrać sekcję „Oferty” i przejść do zakładki „Ubezpieczenia”. Zakup polisy odbywa się w kilku prostych krokach, a cały proces jest maksymalnie prosty i intuicyjny. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu oraz podstawowych informacji o samochodzie i jego właścicielu system automatycznie wyliczy składkę ubezpieczenia komunikacyjnego.

– Ta współpraca stanowi dla nas naturalny etap rozwoju naszej oferty w kanale bancassurance, dzięki któremu klienci mają możliwość zakupu ubezpieczenia w najwygodniejszy dla nich sposób – wyjaśnia Mikołaj Kozieł, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży B2B w LINK4.

Dodatkowe opcje

Po wybraniu odpowiedniej dla siebie opcji polisy można ją poszerzyć o dodatkowe rozwiązania, takie jak: assistance, ubezpieczenie szyb czy kluczyków lub NNW. Oferta LINK4 zapewnia kompleksową ochronę już w podstawowym wariancie OC z samochodem zastępczym oraz assistance opon, a także szeroki zakres ochrony w pakiecie AC.

Kupując polisę komunikacyjną klient może zapłacić za ochronę jednorazowo, bądź skorzystać z płatności ratalnych. Płatność za polisę w opcji jednorazowej lub pierwszą ratę płatności ratalnej można uregulować od razu albo w terminie wskazanym w dokumentacji. Klient otrzyma komplet dokumentów ubezpieczeniowych na wskazany przez siebie adres mailowy. Kupując swoje pierwsze ubezpieczenie od LINK4 w Alior Online klienci zyskują zniżkę do 13 proc. wartości składki.