Coraz częściej w wakacyjnych wyprawach Polakom towarzyszą im ich pupile: psy i koty. Z myślą o ich ochronie Europa Ubezpieczenia przygotowała pierwsze na rynku dostępne w pełni mobilne ubezpieczenie zwierząt domowych. Polisa jest dostępne w aplikacji app2U i chroni przed skutkami nieszczęśliwego wypadku psa lub kota oraz przed finansowymi skutkami szkód, spowodowanych przez zwierzaki.

Ochrona dla pupila i jego właściciela

– Właściciele psów i kotów to grupa, która coraz częściej poszukuje dobrej ochrony ubezpieczeniowej dla swoich pupili. Specjalnie dla nich wprowadziliśmy w aplikacji app2U mobilne ubezpieczenia psa i kota. Dajemy im jasny sygnał – aktywnie spędzając wolny czas czy wybierając się na urlop, możecie szybko i sprawnie ubezpieczyć swoje zwierzę i po prostu zabrać je ze sobą. My zadbamy o jego ochronę na czas wyjazdu – mówi Dominik Marzec z Europa Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie psa i kota w aplikacji app2U oferuje ochronę w dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest nieszczęśliwy wypadek zwierzęcia. W ramach polisy, Europa Ubezpieczenia sfinansuje m.in. koszty jego leczenia, będące następstwem nieszczęśliwego zdarzenia, do kwoty 1 tys. PLN.

Drugim elementem ochrony jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z sumą ubezpieczenia w wysokości 50 tys. PLN. Chroni ono właściciela zwierzaka przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez ich pupila osobom trzecim. Uzupełnieniem oferty jest assistance dla właścicieli psów i kotów, który zapewnia m.in. organizację transportu zwierzęcia do placówki weterynaryjnej czy wsparcie w poszukiwaniach zaginionego pupila.

app2U pozwala na wykupienie polisy na krótki okres – zaczynający się  już od 24 godzin. Maksymalny czas ubezpieczenia to 30 dni. Zakup polisy jest każdorazowo poprzedzony zrobieniem zdjęcia psa czy kota za pośrednictwem aplikacji.

Ubezpieczenie w każdej chwili

Po rejestracji w aplikacji app2U zakup polisy jest możliwy w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa rusza tuż po opłaceniu składki: za pomocą karty płatniczej, BLIK czy payU. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.