Przypomnijmy, że na początku kwietnia bieżącego roku mPay ogłosił podpisanie listu intencyjnego z MTB Bankiem, na mocy którego oba podmioty miały nawiązać współpracę – Ukraińcy mieli nabyć niespełna 10% akcji w polskim fintechu. Ostatecznie do tego jednak nie dojdzie, ponieważ oba podmioty nie uzyskały zgody Narodowego Banku Ukrainy – banku centralnego u naszych wschodnich sąsiadów.

Ukraińcy nie zdobędą udziałów w mPay

mPay poinformował, że nadal współpracuje z Universal Bankiem, jednym z największych banków na Ukrainie. Celem partnerstwa jest między innymi umożliwienie realizacji szybkich przekazów na Ukrainę. Bank ma około 8 mln klientów. Od 2010 roku należy do Grupy TAS i jest również właścicielem Monobanku, pierwszego ukraińskiego banku bez stacjonarnych oddziałów.

Zadaniem mPay jest stworzenie dla banku dedykowanego systemu przekazów pieniężnych, który będzie opierał się na prowadzeniu głównego rachunku, z którym będą powiązane rachunki techniczne – każde z indywidualnym numerem rachunku bankowego – które z kolei będą identyfikatorem klientów indywidualnych – czytamy w komunikacie.

Kilka tygodni temu mPay zaprezentował wyniki po I kwartale 2024 roku. EBIDTA wyniosła 0,39 mln zł co stanowi wzrost o 40,9% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Po pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku fintech miał 1,5 mln użytkowników, a łączna wartość transakcji wyniosła 17,5 mln zł wobec 14,6 mln PLN rok wcześniej.

Ostatnio mPay udostępnił także swoje karty debetowe i nowe plany subskrypcyjne dla wybranych użytkowników.