Trzy firmy: UnilinkCash, Ocenapolis.pl i Europa Ubezpieczenie łączą siły, by razem stworzyć nowe partnerstwo na rynku dystrybucji ubezpieczeń. Hybrydowy model, na którym opiera się współpraca między podmiotami, zakłada, że produkty ubezpieczeniowe Europa Ubezpieczenia trafią na platformę Ocenapolis.pl. Dostęp do nich będą mieli zarówno klienci (za pośrednictwem internetowej porównywarki www.ocenapolis.pl), jak i ogólnopolska sieć agentów UnilinkCash. Tym samym pośrednik finansowy rozszerza działalność o sprzedaż ubezpieczeń.

UnilinkCash, Ocenapolis.pl i Europa Ubezpieczenia łączą siły

– Współpraca trzech ww. podmiotów jest precedensem na skalę polskiego rynku ubezpieczeniowego. Dzięki takiemu działaniu chcemy uzyskać prawdziwie holistyczny model biznesowy.  Zamierzamy w pełni wykorzystać synergię pomiędzy kanałami online i offline. Chcemy między innymi zasilać sprzedaż prowadzoną przez agentów UnilinkCash, leadami pozyskanymi przez serwis online – mówi Marcin Grabiec, prezes zarządu UnilinkCash i członek zarządu firmy Ocenapolis.pl.

Pierwsze produkty Europy pojawiły się na platformie Ocenapolis.pl i u agentów UnilinkCash w listopadzie. W grudniu i w pierwszym kwartale 2021 roku oferta zostanie rozszerzona o nowe ubezpieczenia. Dalsze plany obejmują dodanie produktów ubezpieczeniowych do standardowej oferty finansowej w punktach sprzedaży UnilinkCash.

Nowy projekt to szansa dla agentów ubezpieczeniowych

W ramach partnerstwa agenci UnilinkCash uzyskają dostęp do przeznaczonych dla nich narzędzi wsparcia sprzedaży oraz programów szkoleniowych. Ocenapolis.pl planuje budowę aplikacji łączącej klienta z agentami oraz udostępnienie tym ostatnim rozwiązania klasy CRM. Chce również docierać z ofertą biznesową do agentów ubezpieczeniowych, którzy obecnie nie współpracują z UnilinkCash, ale będą zainteresowani rozszerzeniem oferty produktowej.

– Cieszę się, że do grona naszych partnerów biznesowych dołączają UnilinkCash i Ocenapolis.pl. Nowatorski projekt, który wspólnie realizujemy jest dla Europa Ubezpieczenia szansą na dotarcie do nowych grup klientów oraz dalszą rozbudowę sieci agentów, oferujących nasze ubezpieczenia. Dzięki niemu połączymy ze sobą dwa światy dystrybucji: agentów i kanały zdalne w jeden mechanizm biznesowy – mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

Do prowadzonego przez UnilikCash programu Profit+, którego celem jest nabycie uprawnień do dystrybucji ubezpieczeń przystąpiło już około 400 agentów, z których ponad połowa może już może prowadzić aktywną sprzedaż polis. Do końca drugiego kwartału 2021 uprawnienia agenta ubezpieczeniowego ma mieć ok. 600 sprzedawców pośrednika finansowego.