Partner serwisu Visa dla biznesu

Usługa mytaxi match w Warszawie rozwija się dynamicznie, dlatego zostaje udostępniona w kolejnych miastach Europy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#myTaxi
Opublikowano: 8 grudnia 2017, 12:56 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 18:37

Już 30% zamówień współdzielonego przejazdu w Warszawie za pomocą usługi mytaxi match kończy się dopasowaniem pasażerów jadących w podobnym kierunku. Dzięki pomyślnym testom tej usługi w stolicy, od początku grudnia mieszkańcy Hamburga, jako drudzy w Europie po warszawiakach, będą mogli współdzielić przejazd taksówką.

mytaxi match to pierwsza usługa ridesharingowa z wykorzystaniem taksówek, która za pośrednictwem aplikacji łączy dwóch pasażerów jadących w podobnym kierunku i dzieli między nimi koszty przejazdu.

– Udostępniając mytaxi match w kolejnych miastach realizujemy naszą strategię rozwoju mobilności i wprowadzania innowacji, które ułatwiają poruszanie się po mieście mówi Johannes Mewes CPO mytaxi.

– Po udanych testach w Warszawie, jesteśmy gotowi wprowadzać tę usługę w kolejnych europejskich miastach.- dodaje.

Więcej na temat działalności mytaxi match można przeczytać tutaj – mytaxi match – w Warszawie rusza współdzielenie przejazdów taksówką.

Czytaj także: Polska aplikacja podbija serca miłośników nocnego życia

Warszawa zdała egzamin

System działania mytaxi match

Premiera usługi mytaxi match odbyła się w połowie września 2017 roku w Warszawie. Stolica Polski została wybrana jako miasto pilotażowe dla jej wprowadzenia, na podstawie badań i analiz, z których wynikało m.in., że wiele kursów w Warszawie pokrywa się na podobnych odcinkach i w tych samych porach, oraz że aż połowa warszawiaków chętnie skorzystałaby z usługi współdzielenia taksówki, głównie ze względu na oszczędność kosztów.

Dane wewnętrzne mytaxi pokazują, że usługa mytaxi match wśród mieszkańców stolicy Polski przyjęła się bardzo dobrze.

– Aż 92% pasażerów, którzy skorzystali z mytaxi match jest zadowolonych z usługi i poleciłaby ją swoim znajomym – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

– Z miesiąca na miesiąc realizujemy coraz więcej współdzielonych przejazdów i pracujemy nad ulepszeniem usługi oraz algorytmu. Według naszych analiz ze współdzielonych przejazdów pasażerowie najczęściej korzystają w piątkowe i sobotnie wieczory, między północą a godziną 3.00. Wówczas współczynnik dopasowania pasażerów w ramach mytaxi match wynosi ponad 30%. Mamy w planach wprowadzenie mytaxi match również w innych miastach w Polsce, między innymi w Trójmieście, w którym pasażerowie najczęściej poruszają się na tych samych trasach łączących miasta wchodzące w skład aglomeracji.  – dodaje.

Usługa współdzielenia taksówki za pośrednictwem mytaxi match, oprócz oszczędności kosztów, zwiększa szanse na zamówienie taksówki w godzinach szczytu, a także pozwala zmniejszyć problem zakorkowanych ulic. Dzięki mytaxi match połączeni przez aplikację pasażerowie, których miejsce docelowe dojazdu znajduje się na podobnej trasie, mogą zaoszczędzić nawet 40% standardowej ceny za przejazd. Aplikacja dzieli między nimi koszty opłaty startowej i wspólnie przejechanego dystansu.

[mytaxi/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

usluga-mytaxi-match-warszawie-rozwija-sie-dynamicznie-dlatego-zostaje-udostepniona-kolejnych-miastach-europy