Błąd odkrył jeden z badaczy Google Project Zero, a pisze o tym serwis ArsTechnica. uTorrent to najpopularniejszy program do wymiany treści w sieci BitTorrent.

Czytaj także: Kryptowaluta Wenezueli dostępna w przedsprzedaży

uTorrent stał się niebezpieczny. Co robić?

Co może zrobić haker? Na przykład umieścić na komputerze pliki, które zmienią nasz komputer w koparkę Bitcoina. Cyberprzestępca bez problemu może pobrać feralny plik wykonawczy i sprawić żeby uruchamiał się przy starcie systemu. Dodatkowo hakerzy mogą uzyskać dostęp do pobranych plików i historii pobierania.

Mogą też zablokować komputer żądając okupu za jego odblokowanie – atak typu ransomware, jedna z najpopularniejszych metod cyberprzestępców. Wadą dotknięta jest zarówno wersja desktopowa, jak i webowa uTorrent Web.

Twórcy programu już przygotowują aktualizację w wersji beta 3.5.3.44352. Na razie nie trafiła jednak do wszystkich osób korzystających z programu. W najbliższych dniach ma już być stabilna. Natomiast aktualizacja uTorrent Web ma numer 0.12.0.502.

Czytaj także: Aktualizacja od Apple już dostępna. Rozwiązuje problem bomby tekstowej

Na razie radzimy wstrzymać się pobieraniem za pomocą uTorrent. Dla bezpieczeństwa lepiej zaczekać na stabilną wersję aktualizacji, łatającej błąd. Póki co nie zaszkodzi też odinstalowanie programu.