Klienci, franczyzobiorcy, pracownicy sklepów i firmy mogą przekazać datki także za pomocą e-Skarbonki dostępnej na stronie sieci. Żabka, jako jedyna w kraju sieć handlowa,  daje też możliwość wsparcia Fundacji za pomocą płatności kartą. Poza tym klienci Żabki mogą wesprzeć działania WOŚP w tradycyjny sposób – w ponad 6 900 sklepach stoją kolorowe puszki, do których można wrzucać gotówkę. Zbiórka trwa do 31 stycznia – czytamy w komunikacie.

Żabka ponownie wspiera Finał WOŚP

Użytkownicy aplikacji żappka mogą wybierać spośród czterech cegiełek o wartości: 50 żappsów – będących równowartością 50 gr; 100 żappsów – które są równowartością 1 zł; 400 żappsów – mających wartość 5 zł oraz 1000 żappsów – czyli 12 zł. Równowartość aktywowanych przez klientów sieci cegiełek zasili konto 29. Finału WOŚP.

To już kolejny raz, gdy Żabka angażuje użytkowników żappki w działania charytatywne. W zainaugurowaną przez sieć na początku kwietnia ub. r. akcję wspierania w walce z pandemią 16 regionalnych szpitali zakaźnych włączyło się ponad 248 tys. użytkowników aplikacji żappka. Przekazane przez nich miliony żappsów, po przeliczeniu na złotówki i podwojeniu przez firmę Żabka Polska, pozwoliły na zebranie 3 mln zł.Przekazane placówkom medycznym środki zostały przez nie rozdysponowane na zakup sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19.

Żabka od wielu lat wspiera też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku na rzecz WOŚP firma przekazała ponad 3,7 mln złotych, na które złożyły się datki wrzucone do puszek w Żabkach oraz kwota stanowiąca równowartość wygaszonych żappsów. Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 r. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.