Wirtualne karty firmowe są w dzisiejszych czasach potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Pozwalają one uniknąć sytuacji, kiedy osoby pracujące zdalnie muszą korzystać z kart prywatnych do opłacania wydatków firmowych. Dzięki wirtualnym kartom płatniczym firmy zyskują też dostęp do informacji o ponoszonych kosztach, dzięki czemu mogą zadbać o przepływy pieniężne i skutecznie ograniczyć ryzyko – czytamy w komunikacie.

Visa Commercial Pay – jak to działa?

Visa Commercial Pay zapewnia rozwiązania do zarządzania programami kartowymi, które umożliwiają wydawanie na żądanie wirtualnych kart na urządzenia mobilne pracowników za pośrednictwem aplikacji, opracowanej wspólnie przez Conferma Pay i Visa dla klientów korporacyjnych. Visa upraszcza również przepływ pieniędzy pomiędzy zaopatrzeniowcami a dostawcami, zapewniając pełniejszy wgląd w dane, automatyczne przetwarzanie płatności i funkcje uzgadniania wydatków.

Dzięki wspomnianej współpracy Visa i Conferma Pay powstają następujące rozwiązania:

  • Visa Commercial Pay Mobile: aplikacja, opracowana przez Conferma Pay i Visa dla klientów korporacyjnych organizacji płatniczej, będzie obsługiwać wydawane cyfrowo wirtualne karty firmowe Visa na urządzeniach mobilnych pracowników i podwykonawców. Aplikacja zapewnia firmom dostęp do narzędzi i funkcji, które pozwalają skuteczniej monitorować wydatki i zarządzać nimi, a także ograniczają konieczność wystawiania i wysyłania kart w postaci fizycznej. Dzięki integracji z portfelami mobilnymi, umożliwia pracownikom korzystanie z wirtualnych kart Visa wydawanych na żądanie, ułatwiając im zakupy firmowe zarówno w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych.
  • Visa Commercial Pay Travel: rozwiązanie, które umożliwia firmom centralne zarządzanie wydatkami na podróże służbowe, np. przeloty i noclegi w hotelach. Rozwiązanie integruje się z platformami rezerwacyjnymi, zapewnia pełniejszy wgląd w dane o wydatkach i umożliwia ich automatyczne uzgadnianie. Pracownicy i korzystający z Visa Commercial Pay Mobile podwykonawcy mają dostęp w aplikacji do informacji o swoich rezerwacjach i o łącznych wydatkach.
  • Visa Commercial Pay B2B: platforma, która łączy potencjał Visa i Conferma Pay, zapewniając zaopatrzeniowcom i dostawcom więcej możliwości dokonywania i otrzymywania płatności. Funkcjonalność pomaga firmom lepiej zarządzać przepływami pieniężnymi i zapewnia lepszy wgląd w dane na potrzeby uzgodnień i sprawozdawczości.

Co oferuje nowe rozwiązanie od Visa?

– Wprowadzenie na rynek rozwiązania Visa CP we współpracy z Conferma Pay pozwala nam przyspieszyć rozliczenia B2B. Jest to możliwe dzięki odejściu od powolnych, przestarzałych metod na rzecz szybkich i bezpiecznych, zapewniających lepszy wgląd w dane płatności cyfrowych. Dzięki temu firmy mogą mieć lepszą kontrolę nad swoimi finansami – mówi Kevin Phalen, szef działu Visa Business Solutions.

Wydawcy kart biznesowych i korporacyjnych Visa mogą wykorzystać pakiet rozwiązań Visa Commercial Pay do obsługi wydatków firmowych, bez konieczności dokonywania zmian w systemach IT i bez dodatkowych utrudnień operacyjnych, często wiążących się z wdrażaniem nowych funkcji. Instytucje finansowe mogą skorzystać ze wszystkich lub wybranych funkcji kart wirtualnych Visa.