Visa przejawia coraz większe zainteresowanie NFT i metaverse. Gigant z branży płatności wydał w ubiegłym roku 150 tys. dolarów na zakup tokena CryptoPunk. Następnie wystartował program Visa Creator, który ma pomóc twórcom, którzy chcą włączyć NFT do swojego modelu biznesowego. Teraz Visa idzie o krok dalej.

Visa zgłasza znaki towarowe związane z NFT i metaverse

O sprawie pisze serwis Finextra. Jedno z dwóch złożonych zgłoszeń obejmuje „dostarczanie wirtualnych środowisk, w których użytkownicy mogą wchodzić w interakcje w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych lub rozrywkowych dostępnych w świecie wirtualnym”.

Z dokumentów zgłoszeniowych, które złożyła Visa wynika, że firma interesuje się obszarem dóbr wirtualnych. Pojawia się wzmianka o kolekcjonerskiej serii niewymienialnych tokenów. W zgłoszeniu jest także mowa m.in. o oprogramowaniu, które miałoby służyć jako portfel do przechowywania walut cyfrowych.

Tym samym Visa podąża śladami Mastercard oraz American Express. Obie organizacje wcześniej złożyły wnioski o rejestrację swoich nazw, logo oraz sloganów powiązanych z tematyką metaverse.

W Polsce śmiało w tym obszarze działa PKO Bank Polski, który ostatnio przeniósł swoją charakterystyczną rotundę do świata wirtualnego. Budynek banku stanął na platformie Decentraland. Na odwiedzających czeka m.in. wystawa poświęcona polskiej sztuce współczesnej.