Technologia Rambusa ma zapewniać przesyłanie danych w szybszy i bezpieczniejszy sposób. Dzięki przejęciu Visa chce wprowadzić usługę tokenizacji na nowych rynkach i dostosować jej możliwości do lokalnych warunków, włączając w to 28 państw w których działa obecnie Rambus.

Zakończenie przejęcia portfolio płatności Rambus przez Visa

Visa głosiła podpisanie ostatecznej umowy przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa na początku lipca bieżącego roku. Zdaniem Visa tokenizacja jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zapewnienie bezpieczeństwa płatności kartą w sklepach i w internecie.

Tym samym przejęcie firmy Rambus ma ograniczyć liczbę fraudów płatniczych i zwiększyć bezpieczeństwo płatności dzięki wykorzystaniu usługi Visa Token Service przez handlowców, instytucje finansowe oraz operatorów komunikacji zbiorowej. Dotychczas usługa Visa Token Service została wprowadzona na 100 rynkach i jest dostępna dla 90 procent całkowitego wolumenu płatności Visa – wyjaśnia firma w komunikacie.

Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego. Dzięki temu Visa ma zwiększyć swoje możliwości w obszarze transportu publicznego i mobilności, umożliwiając tworzenie coraz lepszych rozwiązań dla operatorów komunikacji zbiorowej, partnerów technologicznych oraz miast.