Visa przejmuje Rambusa. Zakończono akwizycję dwóch działów

Fintek
Fintek
#Visa
Opublikowano: 24 października 2019, 11:57 Aktualizacja: 24 października 2019, 15:30

Visa zakończyła przejęcie działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od firmy Rambus, dostawcy rozwiązań technicznych dla półprzewodników i mikroprocesorów.

Technologia Rambusa ma zapewniać przesyłanie danych w szybszy i bezpieczniejszy sposób. Dzięki przejęciu Visa chce wprowadzić usługę tokenizacji na nowych rynkach i dostosować jej możliwości do lokalnych warunków, włączając w to 28 państw w których działa obecnie Rambus.

Zakończenie przejęcia portfolio płatności Rambus przez Visa

Visa głosiła podpisanie ostatecznej umowy przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa na początku lipca bieżącego roku. Zdaniem Visa tokenizacja jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zapewnienie bezpieczeństwa płatności kartą w sklepach i w internecie.

Tym samym przejęcie firmy Rambus ma ograniczyć liczbę fraudów płatniczych i zwiększyć bezpieczeństwo płatności dzięki wykorzystaniu usługi Visa Token Service przez handlowców, instytucje finansowe oraz operatorów komunikacji zbiorowej. Dotychczas usługa Visa Token Service została wprowadzona na 100 rynkach i jest dostępna dla 90 procent całkowitego wolumenu płatności Visa – wyjaśnia firma w komunikacie.

Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego. Dzięki temu Visa ma zwiększyć swoje możliwości w obszarze transportu publicznego i mobilności, umożliwiając tworzenie coraz lepszych rozwiązań dla operatorów komunikacji zbiorowej, partnerów technologicznych oraz miast.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-przejmuje-rambusa-tokenizacja-biletowanie