21 października Visa ogłosiła, że rozwiązanie Visa Tap to Phone dostępne jest na ponad 15 rynkach, a już wkrótce także w Stanach Zjednoczonych. Organizacja powiadomiła także o dołączeniu do programu 35 nowych partnerów z całego świata.

2 mld smartfonów można zmienić w terminal płatniczy

Akceptacja płatności za pośrednictwem telefonu znacząco obniża koszty dla mikroprzedsiębiorców. Terminal w telefonie to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają małe firmy czy freelancerzy. Funkcja dostępna jest na telefonach z Androidem z modułem NFC.

Teoretycznie rozwiązanie umożliwia przekształcenie w terminal płatniczy blisko 2 mld smartfonów z Androidem. Wystarczy odpowiednia aplikacja (softpos), rejestracja u wybranego partnera i wybranie banku, który uczestniczy w programie.

Przyłóż smartfona do smartfona by zapłacić. Czemu nie…

Z analiz Visa wynika, że przekształceniem smartfona w terminal płatniczy może być zainteresowane nawet 180 mln mikroprzedsiębiorców na całym świecie, którzy dzięki temu zyskają możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych. Z danych Visa wynika także, że blisko 50% konsumentów nie miałoby problemów z dokonaniem płatności za pomocą „Tap to Phone”, gdyby zaoferowano im taką możliwość.

Celem zwiększenia liczby użytkowników, Visa uruchomiła program Ready for Top to Phone, który umożliwia firmom technologicznym pozyskanie odpowiedniego certyfikatu, a następnie – oferowania usługi.

/Fintek.pl