Rynek kryptowalutowy jest obecnie w dołku, a jego dwie najsilniejsze waluty – bitcoin i ether – od miesięcy notują serie spadków wartości. Ich wycena spadła o około 70% w porównaniu do historycznych maksimów. Przy okazji zapraszamy na przegląd regulacji prawnych dotyczących działalności kryptowalutowej w Polsce. W materiale poruszyliśmy takie zagadnienia jak stanowisko KNF, giełdy kryptowalut, podatki, czy regulacje UE.

Bitcoin Cashback rusza po Amerykę Łacińską

W 2021 r. Visa nawiązała współpracę z argentyńską giełdą kryptowalut Lemon Cash, aby móc wypuścić w tym rejonie karty oferujące zwrot gotówki w wysokości 2% bitcoina za każdą transakcję.

Gigant płatności chce udostępnić kryptowalutowe karty cashback w całym regionie, w tym także w Meksyku, Peru i Kolumbii. W związku z tym Visa planuje stworzyć rozwiązania krypto w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Ma to zapewnić tym regionom narzędzia do rozwijania walut cyfrowych i zarządzania wschodzącą gospodarką NFT.

Visa jest gotowa do wprowadzenia przedpłaconych kart w Argentynie, dzięki współpracy z platformą Satoshi Tango oraz kartami Crypto.com. Podobne partnerstwa w Brazylii gigant płatności podpisał z neobankiem Zro Bank i firmą specjalizującą się w kryptowalutach Alterbank.