Partner serwisu Visa dla biznesu

Visa wspiera paraolimpijczyków

Fintek
Fintek
#Visa
Opublikowano: 9 września 2019, 19:27 Aktualizacja: 9 września 2019, 19:27

Visa ogłosiła rozszerzenie zakresu wsparcia dla sportowców przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020. Firma zrekrutowała do swojej drużyny Team Visa pięciu zawodników. Zapewnia także swoje wsparcie dla wprowadzanego przez Japoński Komitet Paraolimpijski programu, który umożliwia posiadaczom kart Visa w Japonii dofinansowanie sportowców.

Tokio

– Igrzyska Paraolimpijskie to doskonała okazja dla ambitnych sportowców do realizacji swoich marzeń – zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedziała Lynne Biggar, chief marketing and communications officerw Visa. – To zawodnicy, którzy przekraczają kolejne granice każdego dnia. Ich postawa świetnie odzwierciedla więc to, co dla marki Visa jest najważniejsze. Z dumą rozszerzamy zakres naszego wsparcia dla sportowców paraolimpijskich przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Tokio 2020 – dodaje.

Visa jest globalnym partnerem olimpijskim od ponad 30 lat oraz pierwszym i najdłużej udzielającym wsparcia globalnym partnerem Igrzysk Paraolimpijskich (od 2003 roku). W ramach programu Team Visa, funkcjonującego od 2000 roku, organizacja wspiera sportowców, zapewniając im m.in. sprzęt oraz potrzebne zasoby. Oprócz podjęcia ponownej współpracy z reprezentującą Stany Zjednoczone Oksaną Masters, paraolimpijką startującą w narciarstwie biegowym, biathlonie i wioślarstwie,Visa podpisała też kontrakty z innymi paraolimpijczykami – pływakiem Danielem Diasem z Brazylii, pływaczką Aurélie Rivard z Kanady oraz kajakarką Moniką Seryu i lekkoatletą Hajimu Ashidą z Japonii.

Sportsmenka Roku

Masters ma na swoim koncie osiem medali Igrzysk Paraolimpijskich w trzech różnych dyscyplinach, a w Igrzyskach Tokio 2020 będzie rywalizować o medal w kolejnej, czwartej już dyscyplinie – kolarstwie. Fundacja Women’s Sports Foundation przyznała jej w 2018 roku tytuł Sportsmenki Roku.

W Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020 weźmie udział 4,4 tys. sportowców, w tym 1756 sportsmenek, czyli – według danych Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – najwięcej w historii. Zawodnicy będą rywalizować w 537 konkurencjach. Igrzyska Paraolimpijskie zorganizowane w Rio w 2016 roku pobiły rekordy oglądalności, przyciągając aż 4,1 mld widzów.

Program dofinansowania sportowców organizowany przez Japoński Komitet Paraolimpijski i Visa.

Japoński Komitet Paraolimpijski (ang. JPC) uruchomi w Japonii program wsparcia finansowego dla sportowców (ang. JPC Athlete Donation Program)adresowany do posiadaczy kart Visa. Równowartość kwoty przekazanej przez nich w okresie od 25 sierpnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., za pośrednictwem strony programu na oficjalnej stronie internetowej JPC, zostanie następnie wpłacona przez Visa.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

visa-wspiera-paraolimpijczykow