Oznacza to, że sprzedawcy będą mogli usprawnić obsługę klienta i poprawić rentowność działalności dzięki niższym kosztom operacyjnym i sprawniejszemu wykorzystaniu technologii i kapitału ludzkiego. Rozwiązanie ma przynieść korzyści branży detalicznej i hotelarskiej w Europie – czytamy w komunikacie.

Współpraca Viva.com i Sunmi

Rozwiązania płatnicze Viva.com pozwolą urządzeniom Sunmi podwoić ich możliwości użytkowe jako terminali płatniczych, umożliwiając akceptację płatności zbliżeniowych NFC z Pin on Glass i kodów QR, podczas odczytywania kodów kreskowych, przyjmowania zamówień czy realizacji płatności na terminalu.

Niezależnie od tego, czy jest to terminal mobilny, stacjonarny, interaktywny czy samoobsługowy, terminale Sunmi mogą stać się urządzeniem, bez zbędnych komplikacji związanych z obsługą wielu dostawców czy korzystania z niefunkcjonalnych, starszych terminali kart płatniczych.

Integracja płatności Viva.com z portfolio produktów Sunmi na Androida pozwala sprzedawcom generować większe przychody i zyski, dzięki ponad 40 dostępnym metodom płatności, w tym wiodącym lokalnym systemom kart płatniczych, a także funkcji płatności offline, umożliwiającej realizowanie transakcji nawet bez połączenia z Internetem – czytamy w komunikacie.