O wynikach Allegro napisał serwis Bankier.pl. W sumie przychody grupy w 2019 roku zwiększyły się o 30% do poziomu 2,39 mld złotych. Wyniki prezentują się naprawdę dobrze. Od kilku tygodni mówi się także o planowanym IPO Allegro, które byłoby zapewne wydarzeniem roku.

Wyniki finansowe Allegro. Czas na giełdowy debiut

O planach Allegro w kwestii wejścia na giełdę pisał Puls Biznesu, powołując się na Bloomberga. Wtedy eksperci szacowali, że wycena grupy może wynieść nawet nawet 10 mld euro. Teraz Bankier.pl podaje, że Allegro.pl ma ponad 21 mln zarejestrowanych klientów i jest największą platformą e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecnie właścicielem Allegro są fundusze Cinven, Parira i Mid Europa. Odkupiły one akcje grupy od południowoafrykańskiego Naspersa za około 3,2 mld dolarów.

Allegro można nazwać motorem napędowym rozwoju fintechu w Polsce. Na platformie można płacić za pomocą BLIKA, dzięki czemu do tej formy płatności przekonało się wielu Polaków. Dodatkowo Allegro nawiązało współpracę z PayPo oferując odroczone płatności. Ciekawym rozwiązaniem jest także abonament Allegro Smart, czyli darmowe dostawy.

/RT