Partner serwisu Visa dla biznesu

W 2019 roku aplikację Ubera pobrano 142,5 mln razy

Fintek
Fintek
#Uber#Uber Eats
Opublikowano: 27 stycznia 2020, 16:27 Aktualizacja: 27 stycznia 2020, 16:28

Uber i Uber Eats zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w rankingu firmy Apptopia, dotyczącym najczęściej pobieranych aplikacji w 2019 roku.

Rowery Jump w aplikacji Ubera

Uber zajął pierwsze miejsce w kategorii “Podróże” (ang. Travel) w zestawieniu firmy Apptopia. Użytkownicy pobrali w 2019 roku Ubera na swoje smartfony aż 142,5 mln razy. Robili to niezależnie od tego, czy korzystali z systemu operacyjnego iOS, czy Android. Natomiast Uber Eats był najchętniej pobieraną aplikacją w ubiegłym roku w kategorii “Jedzenie i Picie” (ang. Food & Drink). Na swoich urządzeniach mobilnych zainstalowało ją 96,8 mln użytkowników na całym świecie.

Uber i Uber Eats w Polsce

Według danych firmy App Annie, zajmującej się analityką danych na rynku aplikacji mobilnych, także w Polsce Uber był najchętniej pobieraną aplikacją ride sharingową w 2019 roku (ponad milion pobrań). W naszym kraju z aplikacji Uber do zamawiania przejazdów korzysta ponad milion użytkowników w siedmiu największych miastach.

Apptopia to niezależna firma badawcza, zajmująca się analizą danych w aplikacjach (ang. mobile app analytics), Data Mining czy Business Intelligence dla branży mobile. Mierzy liczbę pobrań i sposoby wykorzystywania tysięcy aplikacji mobilnych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-2019-roku-aplikacje-ubera-pobrano-1425-mln-razy