Rozwiązanie jest dostępne dzięki współpracy z systemem moBiLET, który obejmuje swoim zasięgiem ponad 100 miast w całej Polsce, zarówno większych, takich jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, jak i mniejszych jak: Wieluń, Szamotuły, Namysłów. Pełna lista obsługiwanych miast jest dostępna na stronie partnera – czytamy w komunikacie.

Bilety i płatności za parkowanie w aplikacji Alior Mobile

Aby zapłacić za przejazd wybranym środkiem transportu miejskiego wystarczy wybrać miasto, przewoźnika i typ biletu, który po potwierdzeniu transakcji zostanie automatycznie skasowany. Aplikacja Alior Mobile pozwala zakupić dowolną liczbę biletów komunikacyjnych. Aktywny bilet dostępny jest również w trybie offline, co pozwala na okazanie go do kontroli bez aktywnego połączenia internetowego – czytamy w informacji Alior Banku.

W przypadku opłaty parkingowej, wystarczy zalogować się do aplikacji, wpisać numer rejestracyjny pojazdu, zaznaczyć miasto, strefę i czas parkowania. Użytkownik może wybrać nielimitowany czas postoju samochodu lub opcję parkowania przez określony czas. W obu przypadkach aplikacja pozwala przedłużyć lub zakończyć parkowanie w każdej chwili, a klient płaci jedynie za faktyczny czas postoju.

W aplikacji można zapisać dowolną liczbę pojazdów (np. auto prywatne i firmowe), ale w tym samym czasie z postoju może korzystać tylko jeden samochód. Za szybą auta należy zostawić informację o korzystaniu z usługi moBILET. Winietę można bezpłatnie pobrać i wydrukować ze strony mobilet.pl. Opłaty za bilety miejskie i parkingowe są pobierane automatycznie z wybranego konta w Alior Banku.

Wkrótce klienci Alior Banku będą mogli korzystać z kolejnych rozwiązań dostępnych w aplikacji mobilnej – chodzi między innymi o usługę Autopay, która umożliwia automatyczne płatności za autostrady. Na razie Autopay jest dostępne w aplikacji ING Banku Śląskiego, Banku Pekao, czy Banku Millennium.