Z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie już ponad milion rodzin wielodzietnych, czyli ponad 3,4 miliona osób. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje już ponad 8,6 tysięcy partnerów w 29,3 tysiącach lokalizacji. Teraz będzie jeszcze łatwiej dostępna – w aplikacji mObywatel.

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Co zrobić, aby w swoim telefonie mieć Kartę Dużej Rodziny? Osoby, które już korzystają z aplikacji wystarczy, że ją zaktualizują. Rodziny, które do tej pory nie korzystały z mObywatela mogą go pobrać ze sklepów Google Play lub App Store. Pobierając mObywatela po raz pierwszy i chcąc mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – na głównym pulpicie mObywatela wystarczy wybrać duże koło ze znakiem plus (+), podpisane „Dodaj swój pierwszy dokument” i potwierdzić dostęp profilem zaufanym. Następnie z listy dostępnych dokumentów wskazać mKDR – mobilną Kartę Dużej Rodziny.

Mobilna KDR daje dostęp do kart należących do rodziny. Po wybraniu funkcji „Moi bliscy” wyświetli się lista wydanych kart. Można je okazać, tak jak własną kartę. Dostępną w mObywatelu Kartę Dużej Rodziny można też zweryfikować, tak jak dotychczasową, „tradycyjną”, kartę.

Pojawienie się KDR w aplikacji mObywatel to efekt uchwalenia przez Sejm nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Nowe przepisy zakładają również ograniczenie biurokracji i inne ułatwienia dla użytkowników.