Partner serwisu Visa dla biznesu

W aplikacji mytaxi wypożyczysz hulajnogę elektryczną

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#myTaxi
Opublikowano: 30 października 2018, 10:10 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 18:37

Już niedługo w aplikacji mytaxi będzie można wypożyczać elektryczne hulajnogi. Jednoślady pojawią się w pierwszym mieście jeszcze przed końcem bieżącego roku.

W aplikacji mytaxi wypożyczysz hulajnogę elektryczną

W 2019 roku usługa będzie udostępniana w kolejnych krajach, w których dostępne jest mytaxi. Modelem elektrycznych hulajnóg, jaki wykorzysta mytaxi będzie Segway S4. Czy e-hulajnogi pojawią się także w Polsce?

– Polskie miasta jak najbardziej mają potencjał dla rozwoju tego typu usługi i stanowią ważny rynek dla mytaxi. O kolejnych szczegółach rozwoju tej usługi będziemy informować na bieżąco – taką enigmatyczną odpowiedź otrzymaliśmy z polskiego biura prasowego mytaxi.

Elektryczne hulajnogi alternatywą dla taksówek. Czy to ma sens?

my taxi zapewnia, że e-hulajnogi mają być tak samo wygodne i szybkie na krótkich dystansach jak samochody. O ile w pierwszej chwili można spojrzeć z niedowierzaniem, o tyle faktycznie w zakorkowanych ośrodkach miejskich hulajnogi mogą być bardzo ciekawą alternatywą. Na razie e-hulajnogi mogą testować mieszkańcy Wrocławia – dzięki wejściu do miasta amerykańskiego startupu Lime, wspieranego przez Google i Ubera.

Obecnie nie na wszystkich rynkach istnieją ramy prawne umożliwiające rozpoczęcie takiego projektu. Przedstawiciele mytaxi mają nadzieję, że niebawem się to zmieni, ponieważ w elektrycznych hulajnogach widzą odpowiedź na problemy, z którymi zmaga się wiele dużych miast – chodzi między innymi o korki i zanieczyszczenie powietrza.

Taki kierunek działalności nie powinien specjalnie dziwić, szczególnie biorąc pod uwagę projekty konkurencji. Kilka miesięcy temu Uber poinformował, że udostępni w swojej aplikacji rowery elektryczne firmy Jump. Na początek pilotaż wystartował w Berlinie, ale możliwe, że e-rowery niebawem trafią także do polskich miast. Jedna z sieci partnerskich Jump oferuje już wynajem jednośladów w Krakowie, więc przynajmniej część infrastruktury jest już dostępna. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Przy okazji warto przypomnieć o niedawnym debiucie mytaxi we Wrocławiu. Na początek mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska otrzymają 30% zniżki na przejazdy. Firma zaktualizowała także swoją aplikację, dzięki czemu pasażerowie mogą teraz wybierać między innymi najbliższą, największą, lub najtańszą taksówkę. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-aplikacji-mytaxi-wypozyczysz-hulajnoge-elektryczna