Usługa link do płatności jest kolejnym sposobem na przyjmowanie jednorazowych wpłat od kupujących w e-commerce. Obecnie w Cinkciarz Pay udostępniono już następujące metody płatności: BLIK, Google Pay, karty (Visa, Mastercard, Diners Club i inne), PayPal, przelewy online Pay-By-Link, Trustly, Skrill, POLi czy iDEAL. Pod koniec września br. do tego grona dołączyły również płatności Apple Pay.

Za pomocą Cinkciarz Pay merchanci mogą przyjmować płatności w wybranej przez siebie walucie, jednocześnie dając kupującym możliwość płacenia w walucie ich karty lub konta bankowego. Obecnie klienci sklepów korzystających z Cinkciarz Pay oprócz złotego mogą płacić w 27 innych walutach.

Link do płatności nową usługą w Cinkciarz Pay

E-sklepy, które korzystają z systemu Cinkciarz Pay, mogą wysyłać klientom link do płatności za pomocą dowolnej formy elektronicznej np. komunikatora, czy e-maila. Link ten ma ustawioną datą wygaśnięcia. Prowadzi on klienta bezpośrednio do realizacji płatności.

Kupujący po kliknięciu w link może wybrać metodę płacenia, a także walutę zapłaty. Sprzedawca otrzyma środki w takiej kwocie i walucie, jakiej oczekiwał, tworząc link do płatności.

– Nowa usługa rezonuje z pozostałymi rozwiązaniami dla firm od Cinkciarz.pl. Oferujemy dodatkowo m.in. przekazy pieniężne do zagranicznych kontrahentów, płatności online, audyt walutowy, eksperckie analizy rynkowe czy działania z zakresu RegTech – mówi Robert Błaszczyk, dyrektor departamentu klienta strategicznego w Cinkciarz.pl.