Getin Bank testował możliwość otwierania kont za pomocą selfie już kilka miesięcy temu. Teraz usługa na stałe trafia do oferty banku. Na stronie Getinu czytamy, że w ten sposób można już otworzyć Konto Proste Zasady.

Konto Proste Zasady w Getin Banku otworzysz za pomocą selfie

Jak to działa? Na początek należy przygotować dowód osobisty i wypełnić wniosek w bankowości elektronicznej. Kolejny krok to nagranie twarzy przy odpowiednim oświetleniu – na tej podstawie zostanie przeprowadzona weryfikacja biometryczna. O aktywacji konta klient zostanie powiadomiony SMS-em, a umowa trafi na maila. Karta zostanie wysłana na podany adres, natomiast dane do logowania do bankowości internetowej i mobilnej klient otrzyma również na maila. Od tego momentu można w pełni korzystać z konta.

Konta na selfie to już niemal standard w polskim sektorze bankowym. Taki sposób na otwieranie rachunków zyskał na popularności szczególnie w okresie pandemii, gdy klienci byli zachęcani do zdalnego bankowania. Tego typu rozwiązania są już dostępne między innymi w Banku Pekao, PKO BP, ING Banku Śląskim, mBanku, Alior Banku, czy BNP Paribas.

Jako ostatni możliwość otwierania rachunku za pomocą selfie wprowadził Alior Bank – we współpracy z fintechem Onfido.