Zgodnie z zapowiedzią, od jutra za parkowanie w Katowicach zapłacimy w aplikacji mobilnej mPay. 
To jednak nie jedyne udogodnienie dla kierowców.

Już od 4 września w Katowicach kierowcy poczują co to jest fintech. Za parkowanie w płatnej strefie będzie można wnieść opłatę za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ponadto fintech wprowadzi nowe udogodnienie – podpowie kierowcom, w której strefie parkowania się znajdują i jaka obowiązuje ich taryfa.

Katowice to ostatnie duże miasto w Polsce, w którym za parkowanie płaciło się wyłącznie bilonem. Ale władze miejskie w końcu wzięły się do pracy i od września kierowcy będą mogli wnosić opłaty za parkowanie za pomocą aplikacji płatniczych m.in. SkyCash i właśnie wspomniany mPay. Ponadto miasto od lipca instaluje parkomaty, które przyjmują płatności kartą.

Katowice mPay strefa parkowania

Katowice poczują co to fintech

mPay to najdłużej działający na polskim rynku dostawca w zakresie płatności mobilnych. Flagowym produktem spółki jest multifunkcyjna aplikacja, która umożliwia m.in. regulację należności za postój w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego. Katowice to 34 miasto, w którym uiścimy opłatę za pośrednictwem mPay, ale pierwsze w Polsce, gdzie użytkownicy zyskają dostęp do specjalnej mapy.

– Nasze rozwiązanie zasugeruje użytkownikowi aplikacji, na podstawie lokalizacji jego telefonu, 
w jakiej części strefy płatnego parkowania się znajduje i jaki cennik go obowiązuje. Wszystko aktualizowane w czasie rzeczywistym – mówi Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu mPay S.A.

Użytkownicy powinni pamiętać, aby zatwierdzić proponowaną lokalizację – zgodnie ze swoim faktycznym położeniem oraz zanim oddalą się od samochodu. Identyfikacja następują bowiem na podstawie lokalizacji urządzenia z aplikacją a nie samego auta.

Wielki potencjał płatności mobilnych

Od 23 lipca br. w Katowicach działa 50 parkomatów, w których zrealizujemy transakcję bezgotówkowo, z wykorzystaniem karty płatniczej, oraz gotówkowo. Wcześniej kierowcy wnosili opłatę u pracownika obsługującego dany parking.
– Nowoczesne i wygodne płatności mobilne to odpowiedź na realne potrzeby kierowców. Cieszymy się, że również w Katowicach możemy zaoferować usługi, które istotnie ułatwiają życie zmotoryzowanym, m.in. z uwagi na możliwość kontroli kosztów z poziomu telefonu, dzięki opcji start-stop – mówi Krzysztof Hejduk

– Gwarantujemy szybkość oraz stabilność działania aplikacji od strony systemowej, intuicyjną obsługę oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa danych – dodaje.

W aplikacji mPay, obok regulowania należności za postój w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego, użytkownik może zakupić bilety komunikacyjne, doładować telefon lub grę, dokonać zakupu treści cyfrowych w serwisach VOD i muzycznych, a nawet nadać nadać paczkę. Dodatkowo, ma możliwość dokonywania błyskawicznych przelewów pomiędzy użytkownikami aplikacji oraz udostępniania zasobów tzw. wirtualnej portmonetki, a także przekazywania wsparcia na rzecz akcji charytatywnych.

Ponadto mPay chwali się, że jako pierwsza niebankowa aplikacja, zaoferował możliwość potwierdzania tożsamości użytkownika poprzez tzw. selfie.

/mPay/Fintek