To już szósta aplikacja umożliwiająca płatności za parkowanie w Krakowie. City Park App dołącza do takich systemów jak SkyCash, mPay, moBiLET, Pango i ePark.

City Park App umożliwia płatności za parkowanie w Krakowie

Korzystanie z aplikacji mobilnych jest wygodne i bezpieczne, za postój można zapłacić nie wychodząc z pojazdu. Aplikacje umożliwiają określenie konkretnego czasu postoju – zasady dotyczące korzystania z aplikacji znajdują się na stronach operatorów – informuje Urząd Miasta w Krakowie.

Użytkownik aplikacji mobilnej powinien wybrać daną podstrefę – A, B lub C – przed uruchomieniem parkowania z jej użyciem. Aplikacje należy na bieżąco aktualizować – czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy Krakowa mają zatem do wyboru aż sześć aplikacji umożliwiających płatności za parkowanie. Tyle szczęścia nie mają kierowcy poruszający się po Warszawie. Przypomnijmy, że przez wiele lat w stolicy w strefach płatnego parkowania można było płacić tylko za pomocą jednej aplikacji – SkyCash. Kilka miesięcy temu dołączył do niej moBiLET, ale wydaje się, że to wciąż kropla w morzu potrzeb.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o zwycięstwie SkyCash przed sądem, dzięki czemu firma wciąż będzie mogła obsługiwać płatności za parkowanie w Warszawie. Był to ostatni rozdział batalii z mPay, które odwoływało się od decyzji Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie – chodziło o wygranie przetargu przez SkyCash.

/RT