To nie jedyna nowość dla pasażerów. Wraz z wprowadzeniem tej formy płatności możliwy stanie się zakup biletów okresowych w automatach mobilnych (będzie to 335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności BLIK). Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM – czytamy w komunikacie.

BLIK dostępny w krakowskich biletomatach

Sam proces zapłaty za bilet BLIKIEM jest prosty. Wystarczy w automacie wybrać rodzaj biletu oraz sposób zapłaty. W tym wypadku BLIKA. Po wygenerowaniu kodu w telefonie w aplikacji banku, wystarczy go wpisać na ekranie automatu, a następnie potwierdzić operację w telefonie.

Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki i karty płatniczej – wystarczy smartfon. Płatność BLIKIEM w automatach biletowych będzie obsługiwana przez Tpay – operatora płatności online.

Wcześniej mieszkańcy Krakowa zyskali kolejną aplikację, dzięki której mogą płacić za parkowanie – chodzi o City Park App. Tym samym apka dołączyła do takich systemów jak SkyCash, mPay, moBiLET, Pango i ePark.