Partner serwisu Visa dla biznesu

W Londynie instalują terminale płatnicze dla bezdomnych

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 16 sierpnia 2019, 12:32 Aktualizacja: 16 sierpnia 2019, 12:32

Rozwój płatności bezgotówkowych ma swoje ciemniejsze strony. Brak gotówki w portfelu czasem uniemożliwia nam wsparcie biednych. Organizacje charytatywne wychodzą temu naprzeciw i zaczynają instalować specjalne punkty wsparcia, gdzie za pomocą karty płatniczej można wpłacić drobną kwotę na rzecz np. wsparcia osób bezdomnych.

W londyńskim City powstaną specjalne punkty, gdzie za pomocą płatności bezstykowych można przekazać 3 funty na charytatywne wsparcie osób bezdomnych – poinformował serwis Finextra.

Specjalne urządzenia zostaną zainstalowane w czterech lokalizacjach w London City – dzielnicy finansowo-biznesowej stolicy Wielkiej Brytanii. Kampania będzie trwała 3 miesiące. Użytkownicy będą mogli przekazać 3 funty na cele charytatywne poprzez przyłożenie karty płatniczej do terminalna (tudzież smartfona).

Terminale płatnicze instalowane są w coraz mniej oczywistych miejscach. Są one instalowane i używane nie tylko w automatach do wydawania napojów, myjniach samoobsługowych, ale też w parafiach oraz przez ulicznych grajków.

Rozwiązanie oparte jest na założeniu, że coraz więcej ludzi po prostu nie nosi przy sobie gotówki, zatem nawet jeśli chcą przekazać datki, to czasem nie mają takiej możliwości. Podobne punkty darowizn instalowane są także w innych punktach Londynu gdzie ludzie mogą przekazać datki w wysokości 3 funtów na rzecz 22 organizacji charytatywnych należących do London Homeless Charities Group.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-londynie-instaluja-terminale-platnicze-dla-bezdomnych