Dzięki oddzielnym elementom do wyboru, firma umożliwia samodzielne skomponowanie zakresu ochrony, dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

– Wprowadziliśmy produkt, który udowadnia, że ubezpieczenie sprzedawane w internecie może być z jednej strony proste, a z drugiej oferować szeroki wachlarz możliwości. Z dostępnych elementów klient może samodzielnie skomponować zakres ochrony dopasowany do swoich oczekiwań – mówi Iwona Debis, menedżer ds. produktów w Nationale-Nederlanden.

Do tej pory klienci mogli za pośrednictwem internetu kupić ubezpieczenie NNW dla dziecka oraz ubezpieczenie turystyczne. Niedawno firma wprowadziła również proces umożliwiający całkowicie zdalny zakup ubezpieczenia na życie za pośrednictwem agenta.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach

Pierwszy to „Dom/mieszkanie, w którym mieszkam”, przygotowany z myślą o osobach, które potrzebują polisy dla domu swojego lub swoich bliskich (np. rodziców lub dzieci). Druga opcja to „Dom/mieszkanie na wynajem” dla tych, którzy chcą objąć ochroną lokum wynajmowane osobom trzecim.

W obu przypadkach klient sam decyduje od jakich zdarzeń chce się ubezpieczyć. Podstawowa ochrona to ubezpieczenie od ognia i 18 innych, najczęściej występujących zdarzeń losowych, m.in. powodzi, przepięcia, zalania, uderzenia pioruna.

Ubezpieczenie od kradzieży i OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie od kradzieży działa nie tylko w przypadku włamania lub rabunku, ale także aktów wandalizmu (np. zniszczenie elewacji graffiti), czy oszustwa (np. wyłudzenie pieniędzy od osoby starszej lub niepełnosprawnej).

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym przyda się w przypadku szkód wyrządzonych w domu innym osobom przez członków rodziny, jak i przez najemcę (np. gdy zostanie zalane mieszkanie  sąsiada), nianię (jeśli nie upilnuje dziecka, które zrzuci doniczkę na przejeżdżający samochód), czy gości. Dodatkowo może być pomocne w sytuacjach, do których dochodzi poza domem, np. gdy pies przestraszy rowerzystę i ten upadnie, uszkadzając rower lub gdy dziecko zbije lampę w hotelowym pokoju.

Osoby potrzebujące maksymalnego poczucia bezpieczeństwa mogą uzupełnić zakres ochrony o pakiet „Rzeczy poza domem”, który ubezpiecza na wypadek kradzieży i rabunku takie przedmioty, jak np. portfel, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, rower, instrument muzyczny czy hulajnogę.