Partner serwisu Visa dla biznesu

W Revolucie dorzucisz się na Amazonię. Bądź jak Leonardo DiCaprio

Fintek
Fintek
#Revolut
Opublikowano: 30 sierpnia 2019, 10:29 Aktualizacja: 30 sierpnia 2019, 10:45

Revolut, fintech wspólnie z organizacjami WWF i Rainforest Alliance zaapelował o wsparcie dla tych, którzy stawiają czoła dewastacji przyrody w deszczowych lasach Amazonii. 
Wszystkie mikro datki na rzecz Rainforest Alliance dokonane przy pomocy funkcji Revolut Donations wspierać będą działania w Amazonii.

Rainforest

W ciągu najbliższego tygodnia, na podobnej zasadzie, wszystkie donacje przekazane za pośrednictwem funkcji dobroczynnej Revolut dla WWF, zasilą projekty realizowane w lasach deszczowych. Datki użytkowników Revolut pomogą WWF i Rainforest Alliance finansować walkę ze szkodami w środowisku przyrodniczym, pomoc medyczną dla lokalnych społeczności i szkolenia w zakresie zapobiegania pożarom.

Ponadto, obie organizacje współpracują z rządami nad stworzeniem regulacji prawnych skutecznie chroniących lasy deszczowe przed wylesianiem i degradacją, a także z firmami, po to aby znaleźć bardziej zrównoważone metody gospodarowania i uniknąć nieodwracalnych szkód w środowisku.

Klienci Revolut w ramach funkcjonalności Donations mają do dyspozycji trzy możliwości: mogą dokonać donacji jednorazowej, ustawić wsparcie cykliczne lub przekazywać zaokrąglone końcówki z codziennych płatności.

Revolut nie pobiera opłat od przekazywanych donacji

Wszystkie środki trafiają do wskazanych organizacji. Nie ma też minimalnej kwoty wsparcia. Funkcja Donations może być włączona lub wyłączona przez użytkownika w dowolnym momencie.

Zostań Klientem revoluta – kliknij I odbierz kartę

– Pożary szalejące w Amazonii to sygnał alarmowy dla społeczności międzynarodowej. Nie będziemy w stanie walczyć z kryzysem klimatycznym jeśli nie zatrzymamy degradacji terenów leśnych. Dziękujemy Revolut za wspólny apel o ratunek dla lasów i udostępnienie użytkownikom łatwego sposobu udzielenia pomocy – powiedział Rob Wood, Head of Partnership Communications w WWF-UK.

– Od 30 lat Rainforest Alliance skupia się na zapobieganiu wylesianiu dla potrzeb rolnictwa i biznesu. Ochrona lasów, dobre praktyki w obszarze rolnictwa i całościowe podejście do zarządzania gruntami to ważny element przeciwdziałania zmianom klimatycznym” – powiedział Han de Groot, CEO w Rainforest Alliance.

– Chodzi tu nie tylko o zmianę sposobu gospodarowania gruntami, na bardziej zrównoważony, ale także zmianę tego, jak za swoją ciężką pracę wynagradzani są farmerzy, zmianę metod pozyskiwania zasobów przez firmy i zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń konsumpcyjnych. Potrzebujemy całościowej zmiany naszego podejścia” – dodał de Groot.

”W tak trudnym momencie dla naszego kraju, dodaje otuchy fakt, że ludzie z całego świata okazują nam swoją solidarność. W ciągu kilku dni, mikro donacje przekazywane poprzez social media, stały się potężnym źródłem wsparcia dla 5 brazylijskich organizacji działających na rzecz ochrony lasów deszczowych oraz ich mieszkańców. Wspólne skoordynowane działanie ludzi na całym świecie, może wywierać ogromny wpływ na los naszej planety – powiedziała Mariana Barbosa, Brazil Country Lead w Rainforest Alliance.

kliknij I zdobądź darmową kartę revolut


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

w-revolucie-dorzucisz-sie-na-amazonie-badz-jak-leonardo-dicaprio