Tym samym karty Diners Club dołączają do kart Visa i Mastercard oraz kodów BLIK, którymi można już płacić w sklepach sieci. Agentem rozliczeniowym dla plastików DC w Biedronce jest Bank Pekao.

Współpraca Diners Club i sieci Biedronka

– Jesteśmy dumni ze współpracy z Jeronimo Martins Polska i Bankiem Pekao. Dzięki takim udanym projektom zapewniamy komfort i wygodę dokonywania kartami Diners Club także codziennych zakupów, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami i potrzebami naszych klientów – mówi Paweł Pomianowski, Dyrektor Generalny Diners Club Polska.

Klienci Biedronki mają coraz częściej korzystać z kas samoobsługowych i coraz chętniej płacić za zakupy nie używając gotówki. W ostatnich pięciu latach liczba transakcji bezgotówkowych realizowanych w sklepach sieci Biedronka wzrosła z ok. 35 proc. do ponad 55 proc. – czytamy w komunikacie.

Od kilku miesięcy klienci Biedronki mogą korzystać z zakupów online za pośrednictwem aplikacji Glovo. Średni czas dostawy po złożeniu zamówienia ma wynosić około 45 minut. W przypadku zrobienia zakupów za minimum 199 złotych klienci mogą skorzystać z darmowej dostawy.