Wraz z nową rundą finansowania, wśród inwestorów firmy pojawiły się dwa nowe fundusze, SoftBank Vision Fund 2 (“SoftBank”) oraz Tiger Global Management.  Inwestycja pozwoli Revolut na realizację ambitnych planów rozwoju, w szczególności w zakresie innowacji produktowych. Celem jest spełnienie codziennych potrzeb i aspiracji finansowych klientów, od zarządzania oszczędnościami i ochroną ubezpieczeniową, błyskawiczne i tanie przelewy międzynarodowe, po jeszcze szersze udostępnienie usług inwestycyjnych i majątkowych.

Nowe finansowanie wesprze też ekspansję Revolut w Stanach Zjednoczonych, wejście do Indii i na kolejne rynki międzynarodowe.

Tworzymy produkty, które podnoszą poprzeczkę

Inwestycja SoftBank i Tiger Global wspiera naszą misję stworzenia globalnej super aplikacji finansowej, która pozwala klientom zarządzać wszystkimi sprawami finansowymi w jednym miejscu. Nowa runda finansowania potwierdza nasz status najbardziej wartościowego brytyjskiego fintechu i pokazuje zaufanie inwestorów. Potrafimy tworzyć produkty, które podwyższają poprzeczkę całemu rynkowi finansowemu, z korzyścią dla klientówpowiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Chcemy oferować klientom usługi, które są 10 razy bardziej wartościowe oraz 10 razy bardziej przyjazne i bezpieczne, niż inne usługi dostępne na rynku. Tworzymy w jednym miejscu szeroką ofertę produktów, gdzie każdy znajdzie usługę jakiej w danym momencie potrzebuje. Serwis będzie coraz bardziej spersonalizowany, sugerujący trafne rozwiązania, w niskiej i przejrzystej cenie. Wchodzimy na nowe rynki i liczymy na dalsze wsparcie klientów w przekazywaniu informacji o Revolut – dodał Nik Storoński.

Tempo innowacji redefiniuje usługi finansowe

Tempo innowacji w Revolut redefiniuje rolę usług finansowych. Plasuje firmę na pierwszej linii zmian w europejskiej bankowości. Szybko rosnąca społeczność klientów potwierdza niesłabnący popyt na coraz szerszą ofertę produktową Revolut. Cieszymy się mogą wesprzeć Nika i jego zespół na drodze produktowych innowacji i udostępnienia usług na kolejnych globalnych rynkach – powiedział Karol Niewiadomski, senior investor w SoftBank Investment Advisers.

Wierzymy, że dobre doświadczenie klienta, które buduje Revolut oraz zorientowanie na badania i rozwój produktów, daje firmie silną pozycję do dalszej globalnej ekspansji, na obecnych i nowych rynkach. Cieszymy się z partnerstwa z Nikiem i jego zespołem, które zaowocuje nową generacją usług finansowych dla klientów na całym świecie – powiedział Scott Shleifer, partner w Tiger Global.

To doskonała wiadomość dla Revolut. Pozyskanie nowej rundy finansowania w kwocie 800 milionów dolarów i plany dalszego rozwoju przełożą się na tworzenie nowych wartościowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii – powiedział Rishi Sunak, minister skarbu Wielkiej Brytanii.

 – Chcemy widzieć więcej takich brytyjskich historii sukcesu jak Revolut. Dlatego, dołożymy starań by wspierać innowacyjne brytyjskie firmy. Przygotowaliśmy plan działań, by mieć pewność, że brytyjski sektor finansowy utrzyma wysoką konkurencyjność i dynamikę – dodał minister rządu Wielkiej Brytanii.

/Revolut