Warren Buffet to znany amerykański inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jest on dyrektorem generalnym holdingu Berkshire Hathaway. Od lat „wyrocznia z Omaha” plasuje się wysoko w rankingach najbogatszych ludzi świata.

Warren Buffet zainwestował 1 mld USD w Nubank

Berkshire Hathaway sprzedało akcje Visa o wartości 1,8 miliarda USD oraz akcje Mastercard o wartości 1,3 mld dolarów. Firma legendarnego inwestora kupiła za to akcje Nubanku warte 1 miliard USD. Warren Buffet już wcześniej zainwestował 500 mln w brazylijski challenger bank w ramach rundy finansowania Serii G.

Berkshire Hathaway ujawnił te transakcje w niedawno złożonych dokumentach do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Miały one miejsce w IV kwartale ubiegłego roku.

Visa i Mastercard mogą być określane mianem „blue chipów”, ale to właśnie Nubank przyciągnął uwagę Warrena Buffeta. Challenger bank ma już około 50 milionów klientów w Brazylii, Meksyku i Kolumbii. Pod koniec 2021 roku zaliczył niezły debiut na giełdzie w Nowym Jorku. Dzięki IPO fintech pozyskał 2,6 mld USD, a jego wycena przekroczyła 40 mld dolarów.

W zeszłym roku Nubank nawiązał współpracę z szeroką grupą sprzedawców, dzięki czemu z poziomu jego aplikacji można dokonywać zakupów internetowych m.in. na AliExpress. Wśród partnerów banku znaleźli się również tacy gracze jak Dafiti, czy Magalu. Challenger bank powstał w 2013 roku, a obecnie jest wspierany przez takie podmioty jak wspomniany już Berkshire Hathaway, Tencent, czy Sequoia Capital.