O planach McDonald’s mogliście dowiedzieć się już sporo wcześniej na Fintek.pl. CEO firmy Steve Easterbrook zapowiedział porozumienie pomiędzy McDonald’s i UberEats podczas konferencji z okazji 25 lat działania popularnego „Maca” w Polsce.

Czytaj także: W Wielkiej Brytanii wierni już nie dają na tacę. Księża mają ze sobą terminale

McDelivery dzięki UberEats

McDelivery w Warszawie, dzięki UberEats.

Źródło:
strefamcdonalds.com.pl

Teraz zapowiedzi stały się faktem i od 1 lipca mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z systemu McDelivery, oferowanego za pośrednictwem aplikacji UberEats. Na razie w programie udział biorą 23 restauracje w dzielnicach: Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Mokotowa, Ochoty, Pragi Południe i Ursynowa.

Zamówienia są obsługiwane w godzinach 11-23, a menu ma być niemal identyczne, jak to w McDonald’s i McCafe. Ceny również nie ulegną zmianie, ale oczywiście do wartości zamówienia należy doliczyć koszt dostawy, który w UberEats wynosi 8 zł.

Wielu obserwatorów było zdziwionych polityką McDonald’s i tym, że przez tak długi czas nie decydowali się na wprowadzenie dostaw. Nawet w Stanach Zjednoczonych taki system działa zaledwie od kilku miesięcy i również tylko w wybranych restauracjach i za pośrednictwem UberEats.

– Cieszymy się, że McDonald’s dołącza dziś do grona niemal 400 partnerów restauracyjnych dostępnych w aplikacji UberEATS w Warszawie. Dla użytkowników aplikacji oznacza to jeszcze szerszy wybór potraw dostępnych w aplikacji – mówi Krzysztof Radoszewski, dyrektor generalny UberEATS.

UberEats działa obecnie w 9 europejskich metropoliach – Warszawie, Londynie, Lyonie, Amsterdamie, Sztokholmie, Paryżu, Brukseli i Wiedniu. W celu zamówienia jedzenia logujemy się do aplikacji i wybieramy interesującą nas restaurację. Podczas dostawy możemy sprawdzać, gdzie obecnie znajduje się nasz posiłek, a po dostawie mamy możliwość wystawienia oceny dostawcy. Całość działa bardzo podobnie, jak „klasyczny” Uber.

Jeżeli ktoś chce zostać dostawcą UberEats nie musi posiadać nawet prawa jazdy. Posiłki można też rozwozić na rowerze – wymagane jest jedynie ukończenie 18 lat i zaświadczenie o niekaralności.