Ponad 70 tys. klientów

Zmiana nazwy ma związek z rozszerzeniem dotychczasowej działalności firmy, która od 2005 roku specjalizuje się w szybkich i bezpłatnych transferach pieniężnych pomiędzy Wielką Brytanią i Polską obsługując 70 tysięcy zarejestrowanych klientów i transferując 400 milionów złotych rocznie.

W zeszłym roku firma rozszerzyła działalność o świadczenie analogicznych usług w innych krajach europejskich w ramach nowej marki handlowej FX City, a także kupiła kultowy polski komunikator GG (Gadu-Gadu) planując jego rozwój i przywrócenie popularności.

Spółka Fintecom jest wpisana do rejestru podmiotów nadzorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) pod nr IP4/2013. Firma odpowiada wobec klientów England.pl oraz FX City za prawidłową realizację transferów pieniężnych, które wykonuje, na podstawie zezwolenia wydanego przez KNF w dniu 29 stycznia 2013 r. W kwietniu br. KNF wydała zgodę na rozszerzenie działalności finansowej Fintecom. Po tej decyzji firma ma możliwość: 

  • przyjmowania i dokonywania wypłat gotówkowych oraz możliwość prowadzenia rachunku,
  • wykonywania transferów środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy przez wykonywanie usług polecenia zapłaty, w tym jednorazowych poleceń zapłaty,
  • wykonywania transferów środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy przy użyciu karty płatniczej lub podobnego instrumentu płatniczego,
  • wykonywania transakcji płatniczych, w tym transferu środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy przez wykonywanie usług polecenia przelewu, w tym stałych zleceń,
  • wydawania instrumentów płatniczych.

Silne uwierzytelnianie za pomocą GG

Od września tego roku użytkownicy platformy FX City należącej do Fintecom mogą stosować silne uwierzytelnianie, czyli uwierzytelnianie dwuetapowe, za pomocą komunikatora GG. Jest to odpowiedź na wejście w życie unijnej dyrektywy PSD2. Rozwiązanie tozapewnia wyższy poziom ochronyśrodków i zmniejsza ryzyko oszustw. Jest też pierwszym krokiem do połączenia usług fintechowych i komunikacyjnych oferowanych przez Fintecom.  

Korzystanie z GG przy logowaniu oraz  autoryzacji transakcjiumożliwiarównieższybkie otrzymywanie powiadomień orealizacji przelewów,a także możliwe jest powiadamianie o realizacji przelewów odbiorców wskazanych przez ich wykonawcę, szybki kontakt z konsultantami. Właściciele spółki zapowiadają, że to początek nowej ery w życiu legendarnego komunikatora.