Partner serwisu Visa dla biznesu

Wonga Polska ma nowego prezesa. Został nim Tomasz Fedyna

Fintek
Fintek
#LendTech
Opublikowano: 28 czerwca 2019, 13:14 Aktualizacja: 28 czerwca 2019, 13:15

Tomasz Fedyna został powołany przez radę nadzorczą Wongi na stanowisko prezesa spółki. Do tej pory pełnił rolę członka zarządu do spraw finansowych.

Wonga Polska ma nowego prezesa. Został nim Tomasz Fedyna

Na nową kadencję w zarządzie Wonga Polska zostali ponownie powołani Sylwia Drejer-Cichucka i Łukasz Kamiński. To ważny moment dla spółki – warto przypomnieć, że w maju 2019 r. polska Wonga stała się częścią Grupy Kruk.

Tomasz Fedyna nowym prezesem Wonga Polska

Tomasz Fedyna związany jest z Wonga Polska od początku istnienia spółki w Polsce, czyli od 2012 r. Karierę zawodową rozpoczął w Generali, przez pięć lat odpowiadał za politykę rachunkowości w Banku Handlowym. Był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w Polbank Dystrybucja oraz w Finamo. Zanim dołączył do Wonga Polska pełnił funkcję dyrektora finansowego pionu bankowości komercyjnej Banku BPH. Tomasz Fedyna jest absolwentem Wydziału Ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Sylwia Drejer-Cichucka również jest związana z firmą od 2012 r., odpowiada za rozwój biznesu i produktu oraz marketing. Była jedną z pierwszych osób, które tworzyły Wonga w Polsce. Zanim dołączyła do zespołu, pracowała w Polkomtel, Finamo i Expanderze. Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Z kolei Łukasz Kamiński jest związany z Wongą od 2015 r. i odpowiada za zarządzanie ryzykiem kredytowym i przeciwdziałanie wyłudzeniom. Wcześniej przez 14 lat pracował w Citi Handlowym, między innymi jako szef ryzyka Pionu Bankowości Detalicznej oraz szef Pionu Zarządzania Produktami Kredytowymi. Ukończył finanse i bankowość na SGH w Warszawie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wonga-polska-ma-nowego-prezesa-zostal-nim-tomasz-fedyna