Wonga Polska ma nowego prezesa. Został nim Tomasz Fedyna

Fintek
Fintek
#LendTech
Opublikowano: 28 czerwca 2019, 13:14 Aktualizacja: 28 czerwca 2019, 13:15

Tomasz Fedyna został powołany przez radę nadzorczą Wongi na stanowisko prezesa spółki. Do tej pory pełnił rolę członka zarządu do spraw finansowych.

Na nową kadencję w zarządzie Wonga Polska zostali ponownie powołani Sylwia Drejer-Cichucka i Łukasz Kamiński. To ważny moment dla spółki – warto przypomnieć, że w maju 2019 r. polska Wonga stała się częścią Grupy Kruk.

Tomasz Fedyna nowym prezesem Wonga Polska

Tomasz Fedyna związany jest z Wonga Polska od początku istnienia spółki w Polsce, czyli od 2012 r. Karierę zawodową rozpoczął w Generali, przez pięć lat odpowiadał za politykę rachunkowości w Banku Handlowym. Był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w Polbank Dystrybucja oraz w Finamo. Zanim dołączył do Wonga Polska pełnił funkcję dyrektora finansowego pionu bankowości komercyjnej Banku BPH. Tomasz Fedyna jest absolwentem Wydziału Ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Sylwia Drejer-Cichucka również jest związana z firmą od 2012 r., odpowiada za rozwój biznesu i produktu oraz marketing. Była jedną z pierwszych osób, które tworzyły Wonga w Polsce. Zanim dołączyła do zespołu, pracowała w Polkomtel, Finamo i Expanderze. Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Z kolei Łukasz Kamiński jest związany z Wongą od 2015 r. i odpowiada za zarządzanie ryzykiem kredytowym i przeciwdziałanie wyłudzeniom. Wcześniej przez 14 lat pracował w Citi Handlowym, między innymi jako szef ryzyka Pionu Bankowości Detalicznej oraz szef Pionu Zarządzania Produktami Kredytowymi. Ukończył finanse i bankowość na SGH w Warszawie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wonga-polska-ma-nowego-prezesa-zostal-nim-tomasz-fedyna