O planowanej akwizycji Ingenico przez Worldline pisaliśmy już w lutym bieżącego roku. Kwota transakcji miała wynieść 7,8 mld euro, a na mocy porozumienia powstała jedna z największych korporacji płatniczych na świecie – czytamy w komunikacie.

Worldline zakończył przejęcie Ingenico

Ingencio to francuski producent terminali płatniczych i oprogramowania, który jest dobrze znany na polskim rynku. Z kolei Worldline to także firma pochodząca z Francji, która nad Wisłą jest rozpoznawalna przede wszystkim jako właściciel Six Payment Services (firma wprowadziła ostatnio ratalna płatności na terminalach i online w Polsce). Inna nowość rozwijana przez Six Payment to SoftPos, czyli terminal w smartfonie.

Worldline to pierwsza w Europie i czwarta na świecie grupa na rynku usług płatniczych ze skonsolidowanymi przychodami w wysokości 5,3 mld euro w 2019 roku. Zatrudnia 20 tys. pracowników obecnych w 50 krajach – czytamy w komunikacie.

– Dzięki przejęciu Ingenico, nasza grupa uległa całkowitej przemianie pod względem skali działalności i nowych globalnych możliwości. Możemy teraz jeszcze lepiej wspierać naszych klientów, handlowców a w szczególności banki, umożliwiając im korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie płatności elektronicznych w celu przyspieszenia ich własnego rozwoju, jak również ułatwienia realizacji ich strategii transformacji cyfrowej – mówi Gilles Grapinet, Przewodniczący Rady Dyrektorów i dyrektor zarządzający Worldline.