Oferta jest przeznaczona dla klientów indywidualnych i mikrofirm. Wystarczy posiadać aplikację PeoPay. Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu innowacji i płatności w Pekao zdradza, że promocje przedłużono ze względu na rosnące zainteresowanie, jakim cieszą się transakcje dokonywane BLIKIEM w bankomatach. Pierwotnie promocja miała obowiązywać do końca marca.

Wpłaty BLIKIEM w Pekao także dla mikroprzedsiębiorców

Nieograniczony dostęp do darmowych bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet i Planet Cash jest szczególnie ważny dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki temu mogą wygodnie wpłacać gotówkę – na przykład utarg sklepu- we wpłatomacie o każdej porze dnia i nocy. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo wygodne, pozwalające wpłacać środki bez użycia karty.

Wpłata i wypłata gotówki za pomocą kodów BLIK zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Aby wypłacić gotówkę, należy w bankomacie wybrać opcję „Wypłata BLIK”. Następnie w aplikacji PeoPay na telefonie wybieramy BLIK, otrzymujemy 6‑cyfrowy kod i wpisujemy go w bankomacie. Na koniec transakcję zatwierdzamy w aplikacji PeoPay kodem PIN. Dokonywanie wpłat, możliwych w 4 tys. urządzeń sieci Planet Cash i Euronet, przebiega w sposób analogiczny po wybraniu opcji „Wpłata BLIK” we wpłatomacie.

Klienci Pekao czekają także na przelewy BLIK na numer telefonu. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli banku taka funkcja ma pojawić się w aplikacji PeoPay w II kwartale 2019 roku. Na marginesie warto nadmienić, że Polski Standard Płatności (operator BLIKA) przygotowuje się do wdrożenia międzynarodowych przelewów na numer telefonu.