Partner serwisu Visa dla biznesu

Bezpłatne wpłaty BLIKIEM dla klientów Pekao do końca czerwca

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Pekao S.A
Opublikowano: 13 marca 2019, 14:23 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 17:24

Bank Pekao przedłuża ofertę darmowych wpłat BLIKIEM o kolejne 3 miesiące. Można z nich korzystać do końca czerwca. Klienci Pekao mogą wpłacać środki przy użyciu BLIKA w około 4 tys. wpłatomatów Euronet i PlanetCash oraz 20 tys. bankomatów oznaczonych logo BLIK.

Międzynarodowe przelewy na numer telefonu? BLIK pracuje nad wdrożeniem

Oferta jest przeznaczona dla klientów indywidualnych i mikrofirm. Wystarczy posiadać aplikację PeoPay. Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu innowacji i płatności w Pekao zdradza, że promocje przedłużono ze względu na rosnące zainteresowanie, jakim cieszą się transakcje dokonywane BLIKIEM w bankomatach. Pierwotnie promocja miała obowiązywać do końca marca.

Wpłaty BLIKIEM w Pekao także dla mikroprzedsiębiorców

Nieograniczony dostęp do darmowych bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet i Planet Cash jest szczególnie ważny dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki temu mogą wygodnie wpłacać gotówkę – na przykład utarg sklepu- we wpłatomacie o każdej porze dnia i nocy. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo wygodne, pozwalające wpłacać środki bez użycia karty.

Wpłata i wypłata gotówki za pomocą kodów BLIK zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Aby wypłacić gotówkę, należy w bankomacie wybrać opcję „Wypłata BLIK”. Następnie w aplikacji PeoPay na telefonie wybieramy BLIK, otrzymujemy 6‑cyfrowy kod i wpisujemy go w bankomacie. Na koniec transakcję zatwierdzamy w aplikacji PeoPay kodem PIN. Dokonywanie wpłat, możliwych w 4 tys. urządzeń sieci Planet Cash i Euronet, przebiega w sposób analogiczny po wybraniu opcji „Wpłata BLIK” we wpłatomacie.

Klienci Pekao czekają także na przelewy BLIK na numer telefonu. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli banku taka funkcja ma pojawić się w aplikacji PeoPay w II kwartale 2019 roku. Na marginesie warto nadmienić, że Polski Standard Płatności (operator BLIKA) przygotowuje się do wdrożenia międzynarodowych przelewów na numer telefonu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wplaty-blik-pekao-mikroprzedsiebiorcy